TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ Znojmo LAUFEN CZ   13:4

Branky Znojma: 2x Žižka, Šindelář, Ďuriška

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > A-tým nezískal z úvodního utkání na Vinohradech ani bod

A-tým nezískal z úvodního utkání na Vinohradech ani bod

Zveřejněno 7.9.2018 15:28 - TJ Znojmo - Přečteno: 473×

Ve čtvrtek 6. září odstartoval další ročník florbalové Tipsport Superligy. Znojemský LAUFEN zavítal do Rieger Arény, ve které se utkal s Královskými Vinohrady. Utkání Jihomoravanům nevyšlo dle představ a neodvezli si domů ani bod. Naopak nováček nejvyšší soutěže se může radovat, jelikož po zisku tří bodů se hřeje na první příčce celé tabulky.

TJ Sokol Královské Vinohrady – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:5

Hned po vyhraném buly se domácí ujali míčku a nechtěli se ho zbavovat, naopak po celou třetinu s rozvahou kombinovali a vytvářeli si zajímavé situace. Brankář Znojma Jan Hándl musel být v pozoru od prvních minut a také si připsal několik důležitých zákroků. V 6. minutě se Rieger Arena dočkala první branky a byli to domácí, kteří otevřeli gólový účet tohoto utkání po přesné střele Ondřeje Stuchlíka. Tři minuty na to se poprvé v nové sezoně prosadili i znojemští, když Kucharič využil přesnou přihrávku Šindeláře. I po vyrovnávací brance se Znojmo nemohlo dostat do tempa a byly to opět Vinohrady, které diktovaly tempo hry. V 17. minutě se opět prosadil první útok hostů a skóre bylo 2:1.

Hosté změnili ve druhé třetině rozestavení a hra se vyrovnala. Hráči SKV začali vytvářet chyby a jen díky Weissgerberovi brzo neinkasovali. Bohužel LAUFEN své šance nevyužíval a tak to byli pouze Sokoli, kteří dopravili míček do sítě a do závěrečné třetiny šli s náskokem dvou branek.

Třetí třetina přinesla naprosto odlišný florbal, během pěti minut padlo pět branek! Znojmo vlétlo do poslední periody jako uragán a brzy se mohlo radovat. Do dvou minut bylo srovnáno, nejprve našel Pánek zcela volného Kuchariče a ten zavěsil do prázdné branky a v dalším střídání proměnil Šindelář trestné střílení. Avšak dvě rychlé branky mohly přijít i na druhé straně, v čase 42:08 vstřelil svoji druhou branku Ondřej Stuchlík a o 30 vteřin později se postavil k trestnému střílení Jan Linhart, jenže to neproměnil. Nedáš-dostaneš a rovnou 2. Znojemská první formace opět udeřila a opět rozvlnil síť Tomáš Kucharič po nahrávkách Šindeláře a Pánka. V čase 44:51 tak bylo rázem skóre příznivější pro Jihomoravany, kteří ovládali hru, ale nevyvarovali se ztrátám. Po velkém závaru před Hándlovou brankou zvledl ruce nad hlavu bývalý hráč Znojma Honza Hanák a bylo vyrovnáno. Znojemská obrana si vybrala černou chvilku v čase 57:49, když z rozehrávky namazala míček přímo na hůl Martina Skřivánka a ten rozhodl utkání gólem na 6:5.

branky (asistence) Znojma: 08:21 Tomáš Kucharič (Martin Šindelář), 40:40 Tomáš Kucharič (Martin Pánek), 41:23 Martin Šindelář, 43:36 Tomáš Kucharič (Martin Šindelář), 44:51 Tomáš Kucharič (Martin Pánek)

Vyjádření trenéra Michala Pazdery z SKV: „Dneska jsme se rozkoukávali v superlize. Soupeř byl výrazně lepší a florbalovější. Máme radost, že jsme dokázali vybojovat první tři body. Děkujeme báječným fanouškům za podporu a věříme, že příští pátek přijdou v ještě větším počtu. Soupeři přejeme šťastnou cestu a děkujeme za zápas.“

Vyjádření trenéra Jana Šťastníka ze Znojma: „Jedním slovem ostuda, první třetinu jsme tu nebyli a soupeř byl jasně lepší. Ve druhé třetině srovnáme herní projev a dostaneme levný gól do šatny. Po stažení sestavy otočíme během pěti minut zápas a pak to soupeři darujeme jako ponožky na Vánoce. Gratuluji soupeři, hráli dobře a bojovali celý zápas.“