TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ Znojmo LAUFEN CZ   13:4

Branky Znojma: 2x Žižka, Šindelář, Ďuriška

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > A-tým prohrál na domácí palubovce se Spartou jen těsně 4:6

A-tým prohrál na domácí palubovce se Spartou jen těsně 4:6

Zveřejněno 5.11.2018 10:13 - TJ Znojmo - Přečteno: 175×

Sobota 3. listopadu patřila ve Znojmě florbalu. Poprvé v historii se v našem královském městě odehrál zápas Extraligy žen, kdy proti sobě nastoupily Židenice a Vítkovice. Za pořadatelské Židenice se představily před domácím publikem odchovankyně našeho klubu – Eva Smutná a Eva Nečasová. Hned po utkání žen přišla na řadu mužská nejvyšší soutěž – Tipsport Superliga. Domácí LAUFEN vyzval aktuálního lídra tabulky Spartu Praha. Utkání bylo velice vyrovnané a atmosféra byla skvělá. Sparta zvládla lépe poslední třetinu a díky tomu si prodloužila svoji sérii na 11 výher v řadě.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – ACEMA Sparta Praha 4:6

Znojmáci si opět nepohlídali vstup do utkání a hned v první minutě inkasovali. Kdo čekal gólové hody Sparty, tak ten se mýlil. LAUFEN hrál vyrovnanou partii a tlačil se do šancí. Jenže v polovině první periody to byla opět Sparta, která udeřila tentokrát ze standartní situace. Rozjásat halu se povedlo v poslední minutě znojemské první lajně, která krásně vykombinovala Pražany - zakončoval Jiří Salava.

Ve druhé třetině padla pouze jedna branka a vstřelili ji domácí! Martin Šindelář nahodil ze standartky míček před bránu hostí a Martin Ďuriška ho skvělým důrazem doklepl za záda brankáře Eckhardta. Znojmo se tlačilo dále do zakončení a svého soupeře přestřílelo ve druhé části 8:3.

Začala poslední třetina a domácí si opět nepohlídali protiútok a Sparťané trestali. Tentokrát však hráči ve žlutých dresech přidali další dva slepené góly a rázem bylo skóre 2:5. Do poloviny třetí periody ještě vstřelil svoji druhou branku v utkání mladíček Ďuriška a vykřesal pro LAUFEN naději. Ta ještě vygradovala, když se prosadil v čase 59:28 Filip Horák v powerplay. Jenže o 14 vteřin později se nepovedla domácím rozehra a kapitán hostů Milan Garčar rozhodl utkání brankou na 4:6.

Komentář trenéra hostů Radka Skaličky: „V první řadě doufáme, že je znojemská fanynka v pořádku a přejeme brzké uzdravení!! K zápasu, v prvních dvou třetinách jsme naráželi na výborného gólmana Chrásta. Až po zjednodušení hry jsme začali dávat góly. Individuálními chybami a nedůrazem jsme ze zápasu nakonec udělali drama, ale jsme rádi za další 3 body. Díky soupeři za utkání!“

Komentář trenéra domácích Jana Šťastníka: „Většinu zápasu mi nepřišlo, že hraje první s posledním. První dvě třetiny naprosto vyrovnané utkání proti velmi kvalitnímu a v pohodě hrajícímu soupeři. Ve 3. třetině jsme udělali pár drobných chyb a soupeř odskočil. Cením si toho, že jsme to nezabalili a rvali se o to až do konce. Děkuji soupeři za korektní utkání a naši věrné fanynce přeji brzké uzdravení.“