Branky Znojma: Salava, Horák, 2x Ďuriška

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ Znojmo LAUFEN CZ   13:4

Branky Znojma: 2x Žižka, Šindelář, Ďuriška

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > A-tým remizoval s Vítkovicemi! Nakonec podlehl vicemistrům až po samostatných nájezdech

Zveřejněno 11.9.2018 14:01 - TJ Znojmo - Přečteno: 357×

V neděli 9. září odehrál A-tým první domácí utkání v nové sezoně Tipsport Superligy a náramně se mu vydařilo! Na znojemskou palubovku přijel soupeř z řad nejvyšších, konkrétně vicemistři z Vítkovic. LAUFEN se zvučného jména nezalekl a sehrál vyrovnanou partii, kterou dotáhl až do samostatných nájezdů. Jelo se 8 sérií a druhý bod si nakonec připsali hosté, ale předvedený výkon Jihomoravanů zvedal ze sedaček nejednoho fanouška.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – 1. SC TEMPISH Vítkovice   5:6 pn

Vítkovice začaly ve velkém tempu a od prvních minut se tlačily do zakončení. Hándl však ve znojemské brance předváděl famózní zákroky a držel svůj tým nad vodou. Naopak to byli Znojmáci, kteří první rozvlnili síť a rozjásali tribuny, v čase 6:22 dorazil do branky střelu Šindeláře Žižka a Znojmo vedlo 1:0. Ne nadlouho, o minutu později se premiérovou trefou v nejvyšší soutěži blýskl mladíček Kryštof Malina a bylo vyrovnáno. Do konce první třetiny už další branka nepadla a to převážně díky brankáři LAUFENU, Honzovi Hándlovi.

Druhá třetina byla o něčem jiném, góly padaly jak na běžícím páse a hala burácela. Do 25. minuty padly tři branky, dvakrát se trefili hosté a mezitím přidal druhý znojemský gól ze standartní situace Pánek po přihrávce Kuchariče. V čase 28:00 bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Martin Šindelář, jenže neproměnil. Avšak vyrovnání přišlo zanedlouho, domácí dostali příležitost přesilové hry a skvěle ji využili, Kucharič střílel - Šindelář přihrával. Uběhlo 21 sekund a padl další gól, trefil se hostující Bräuer. Jenže opět nastoupila první lajna Znojma a přinesla další radost – Tomáš Kucharič se skvěle zorientoval před bránou a doklepl do sítě nához Pánka. Do poslední části se tak šlo za stavu 4:4.

Vítkovičtí nechtěli ve Znojmě ztratit body a opět odskočili do jednobrankového vedení, trefil se nejlepší hráč hostů – Josef Rýpar. Ostravané se nechali podruhé vyloučit a podruhé litovali. Pánek předal míček Šindelářovi a ten se krásně vytočil před bránu a zavěsil – 5:5!

V dalších minutách byly k vidění velké brankové příležitosti, ale oba brankáři byli pozorní a dotáhli své týmy přes prodloužení až do samostatných nájezdů. Rozhodla až osmá série, kdy ukončil napínavé utkání vítkovický Rýpar.

branky (asistence) Znojma: 06:22 Josef Žižka (Martin Šindelář), 23:19 Martin Pánek (Tomáš Kucharič), 32:12 Tomáš Kucharič (Martin Šindelář), 33:25 Tomáš Kucharič (Martin Pánek), 54:30 Martin Šindelář (Martin Pánek)

Komentář trenéra hostů Pavla Bruse: „Můj pocit ze zápasu je takový, že po první třetině mohlo být hotovo, po druhé taky, no a pak z toho bylo drama. Do útoku jsme zahráli velmi dobře, ale 5 obdržených gólů je strašně moc.“

Komentář trenéra domácích Šťastníka: „Přes porážku musím dnes hráče pochválit. Jsem na svůj tým hrdý, po tom průseru ve čtvrtek na Vinohradech jsme za jeden trénink diametrálně změnili naši hru a přístup. Tohle je ta cesta, kterou chceme jít. Rozhodlo to, že se Bruska bál a vytáhl na nájezdy Součka :) Díky divákům za podporu a soupeři za korektní utkání.“