TJZN vs. Pixbo Wallenstam IBF 2:5

TJZN vs. IBK Hollviken 4:3

TJZN vs. Slovakia U19 1:4

Sobota 4.8. 12:50:58

A-tým v prvním přípravném utkání porazil FBC Ostrava 5:4 po samostatných nájezdech.

Branky Znojma: Ďuriška, Dvořák, Šindelář, Žižka

Čtvrtek 2.8. 7:46:10

Tento pátek 3. srpna odehraje A-tým první přípravné utkání na novou sezonu!

V 19:00 vyzve na domácí palubovce FBC Ostrava.

Vstupné ZDARMA, nové permanentky však slouží jako místenky.

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > A-tým si připisuje další výhru a pokračuje v cestě za přímou záchranou!

A-tým si připisuje další výhru a pokračuje v cestě za přímou záchranou!

Zveřejněno 22.1.2018 14:52 - TJ Znojmo - Přečteno: 342×

V sobotním utkání 21. kola základní části Tipsport Superligy přivítali Znojemští na své palubovce Florbal Ústí. Severočeši se nacházejí na samém chvostu tabulky a víkendový duel to jen potvrdil. Znojmo zahájilo kanonádu ve druhé třetině a nakonec soupeři nadělilo 10 branek na čtyř hodinovou cestu domů. Po této výhře se domácí celek posunul na 11. příčku a je tak stále ve hře o přímou záchranu.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Florbal Ústí  10:4

Diváci v hale se ani nestačili rozkoukat a hned bylo rušno. Petr Sláma se tlačil do zakončení, jenže byl faulovaný a rozhodčí nařídili již ve druhé minutě utkání trestné střílení. Toho se ujal Tomáš Kucharič, pohrál si s hostujícím brankářem, odkryl si bránu, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Následující přesilovka trvala pouze 58 vteřin, jelikož po faulu Martina Šindeláře se hrálo 4 na 4. Právě v tomto počtu hráčů padl úvodní gól sobotního klání. Znojmo jednoduše přehrálo obranu Ústí a Petr Sláma zasunul do prázdné brány po skvělé přihrávce Daniela Krejčíře. První třetina byla velice opatrná a ani jeden z celků nepřevyšoval toho druhého. Ústí srovnalo v čase 10:23 na 1:1 a za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Kdo čekal vyrovnanou i druhou periodu, ten se mýlil. Znojmáci nastoupili s velkým odhodláním a sebevědomím. Kanonádu odstartoval Martin Šindelář po nahrávce Martina Pánka. Minutu poté se domácí radovali znovu, Petr Čihal dostal míček, nic neřešil a zavěsil, 3:1! Následovala pasáž držení míčku na holích domácích, kteří nikam nespěchali a klidnou rozehrávkou dále trápili obranou hostů. LAUFEN však udeřil znovu a rovnou třemi góly, nejprve si zopakovali spolupráci Sláma s Krejčířem a poté se dvakrát prosadil Tomáš Kucharič. Skvělou třetinu završil již sedmým gólem Znojma Martin Pánek a hala bouřila.

Poslední dějství nabídlo spoustu zajímavých situací. Ústí nejdříve snížilo na 2:7, ale minutu poté obdržel Radim Kühnel trest na 5 minut za nedovolené vrážení a Znojmo tak znovu obléhalo branku severočechů. V této početní výhodě se trefil LAUFEN pouze jednou a to po krásné trefě Martina Šindeláře. Ústí však dostalo další ránu hned minutu poté, co hrálo v plném počtu. Znojemský gólman Jiří Skácelík poslal skvělým výhozem do úniku mladíka Jana Nováka a ten přesně zakončil na bližší tyč. Od tohoto momentu začal hostující celek hrát powerplay, která se jim dařila. V početní výhodě vsítili Severočeši 2 branky, ale také jednu obdrželi. Celé utkání zpečetil hattrickem Martin Šindelář a Znojmo bylo na nohou!

branky (asistence) Znojma: 03:21 Petr Sláma (Daniel Krejčíř), 23:34 Martin Šindelář (Martin Pánek), 24:53 Petr Čihal (Pavel Palát), 30:54 Petr Sláma (Daniel Krejčíř), 31:22 Tomáš Kucharič (Jiří Salava), 34:44 Tomáš Kucharič (Jiří Salava), 38:08 Martin Pánek (Martin Šindelář), 44:52 Martin Šindelář (Martin Pánek), 50:33 Jan Novák (Jiří Skácelík), 59:33 Martin Šindelář (Jiří Salava)

Komentář trenéra domácích Jana Šťastníka: „Především bych chtěl poděkovat celému týmu za zodpovědný výkon a dodržování stanoveného herního plánu, utkání bylo těžké především v hlavě. První třetina byla oboustranná oťukávaná, v té druhé jsme jasně dominovali a třetí byla taková holomajzna plná faulů, vyloučení, přesilovek, her 6 na 5, střel na prázdnou bránu atd. Díky soupeři za utkání a přeji šťastnou cestu na sever.“

Komentář trenéra hostů Marka Vojty: „Výsledek odpovídá našemu reálnému stavu, pokud nic nezměníme, můžeme už teď plánovat pořádání zápasů první ligy. Máme obrovské rozdíly ve výkonnosti i přístupu jednotlivých hráčů, v tom byl hlavní rozdíl oproti soupeři. Gratuluji soupeři k vítězství.“