Načítání...

 

 

 

BLESKOVKY

Pátek 28.9. 23:11:20

Výsledek 9. kola Tipsport Superligy:

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - TJ Znojmo LAUFEN CZ 15:4

Branky Znojma: Procházka 2x, Pánek, Horák

Čtvrtek 27.9. 16:56:16

Mladší žáci - turnaj Brno Lesná

sobota 29. září - odjezd v 7:30 od pneuservisu Kárník

s sebou: věci na hraní, oba dresy, kartičku pojištěnce + pití a svačinu

Pondělí 17.9. 15:18:13

Výsledek 5. kola Tipsport Superligy:

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5

Branky Znojma: Kucharič, Krejčíř

 

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > David Kučera povede od nové sezony jako hlavní trenér kategorii Elévů – ROZHOVOR

David Kučera povede od nové sezony jako hlavní trenér kategorii Elévů – ROZHOVOR

Zveřejněno 28.8.2018 11:25 - TJ Znojmo - Přečteno: 592×

David Kučera se od nové sezony stává hlavním trenérem elévů. Mimo to povede společně s novou trenérkou Pavlínou Novákovou přípravku. David patří do znojemské florbalové rodiny již od roku 2010, když přišel jako dorostenec z TJ Sokol Zlín. Nyní je už několikátou sezonu hráčem A-týmu. Mimo hraní chce “Kuči“ předávat své zkušenosti mladým talentům, a proto se rozhodl pro trénování našich nadějí.

 

Ahoj Davide, jak je to s tvými začátky ve Znojmě? V roce 2010 si k nám přišel, ale za rok si hrál zase někde jinde.....popiš nám, jak se to všechno seběhlo a co všechno si za tu dobu stihnul.

Ahoj!

V šestnácti letech jsem se chtěl florbalově posunout dál a tak jsem se přes Vojtu Procházku, kterého jsem znal z regionálních výběrů, dal do kontaktu se Znojmem. Ve Znojmě jsem ze začátku odehrál vlastně dvě sezóny. První sezóna pro mě byla super, tehdejší trenér Libor Šťasta mě hned začal brát s juniory a tak jsem mohl sbírat zkušenosti od hráčů jako je Pavel Dokulil, Tomáš Kucharič, Jiří Bauer a další. Druhá sezóna s velice omlazeným kádrem už nám moc nevyšla a čekal nás sestup do nižší soutěže. Po sezóně mě kontaktoval trenér z FBC Ostrava, jestli nechci jít hrát k nim. Většinu kluků jsem znal z dřívějška a trenéři měli jasný cíl do sezóny. To se mi líbilo a tak jsem přestoupil, cíl se splnil a ve vyladěné partě pod zkušeným vedením trenéra Koutného a Svačinky se vyhrál juniorský titul.

 

Vlastně už od dorosteneckého věku žiješ sám a musel ses postavit na vlastní nohy. Jak těžké pro tebe byly začátky v novém týmu, v novém městě a daleko od domova?

Ze začátku toho bylo hodně, od nového bydlení přes florbal až po školu. Ale mohl jsem každé odpoledne trávit v hale kolik času jsem chtěl a tak jsem byl spokojený. Přesto že jsem kvůli florbalu vynechal spoustu rodinných oslav atd. tak toho nelituji, hodně jsem se osamostatnil a naučil řešit věci sám.  Vždycky jsem se ale domů za všema těšil.

 

Ty už si jako trenér vypomáhal u přípravky a taky u dívčích kategorií. Co tě přimělo k tomu, aby ses stal hlavním trenérem?

Po konzultaci s šéf-trenérem jsme došli k názoru, že je čas se posunout dál a taky už jsem chtěl vzít plnou zodpovědnost za tým. Po předchozích zkušenostech jsem moc rád, že mám zrovna tyto kategorie.

 

Měl si vždy blízko k trénování? Co konkrétního tě na této práci baví a na co se nejvíc těšíš?

Do kontaktu s trénováním jsem se dostal asi v sedmnácti letech, kdy jsem začal chodit vypomáhat na různé tréninky mládeže a nějak postupem času jsem se začal učit pracovat s dětmi. Nejvíc se těším asi na ten příval pozitivní energie a nadšení ze sportu, které ty děti na tréninku mají. Baví mě práce s dětmi celkově, pomáhat jim jak utvářet lásku ke sportu tak i výchově do dalších let života.

 

Nová superligová sezona se blíží. Co od ní očekáváš a myslíš si, že jste lépe připraveni než před rokem?

Rozhodně jsme o rok zkušenější a doufám, že z toho budeme těžit ve spoustě vyrovnaných zápasech, které nás čekají.

 

Skloubit práci, hraní za A-tým a ještě trénování dětí, to je pořádný kus práce, zbude ti ještě nějaký volný čas?

Moc ho asi nebude, ale určitě se nějaký volný čas najde.

 

Když jsme u toho volného času, tak jak ho nejraději strávíš? Rád cestuješ, jaká je tvá ideální dovolená?

Ideální dovolená by asi byla s jednosměrnou letenkou, ze které bych se vrátil až by se mi prostě chtělo, ale v nejbližší době taková určitě nebude. (úsměv)

 

Jak vidíš do budoucna tvoji trenérskou kariéru? Je nějaký směr, kterým by ses chtěl vydat?

Určitě postupně, učit se od nejmladších dětí a sbírat zkušenosti, na co to pak bude stačit, se uvidí. Tož tak. (úsměv)

 

Komentáře

Žádný příspěvek.