Načítání...

BLESKOVKY

Pátek 13.4. 8:09:47

Nominace přípravky 14. 4. Brno Tesla: Tereza Eliášová, Šárka Hamříková - Samuel Smejkal, Kristián Ďuriška, Jan Klíč, Samira Hrůzová, Stanislav Čapoun, Jakub Janíček, Šimon Stegura, Lukáš Vlček, Ella Endlová, Františka Klaudingerová. S sebou kartičku pojištěnce, míček, pití, svačinu, kapesné. POZOR sraz v sobotu v 7:30 u Haly TJ, návrat v cca 13:45 hodin opět k hale. Všichni nominovaní potvrdí účast SMS do pátku 18:00 hodin na tel. : 606 916 518 Marek Šabatka. Upozornění pro rodiče, vzhledem k tomu, že jedeme tranzitem tak doporučuji použít vlastní dopravu. Adresa haly: TJ Tesla Lesná Brno, Halasovo náměstí 826/7, Brno 38, 638 00.

Čtvrtek 12.4. 11:37:48

POZOR ZMĚNA!!!

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 se ruší odpolední tréninky přípravky, mladších žáků, starších žákyň a dorostenek. Důvodem je obsazenost haly, kde bude po celý den probíhat akce ÚSMĚVY 2018. Děkujeme.

Pondělí 9.4. 14:18:27

Objednávka GYMBAGŮ již dorazila!

"Pytle" jsou připraveny k vyzvednutí v kanceláři oddílu florbalu.

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Junioři se na domácí palubovce postavili proti Chomutovu a Českým Budějovicím

Junioři se na domácí palubovce postavili proti Chomutovu a Českým Budějovicím

Zveřejněno 13.2.2018 13:45 - TJ Znojmo - Přečteno: 423×

V předešlém víkendu se jako jediní z mládežnických kategorií představili právě junioři, kteří v sobotu vyzvali Chomutov a o den později České Budějovice. Nakonec se mladým Laufenům podařilo získat 3 body za nedělní výhru nad Štíry z Budějovic.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Florbal Chomutov  5:9

Utkání začalo jednoznačně lépe pro hosty, již ve třetí minutě mohli diváci vidět míček v síti. Poté přišla na řadu velká šance k vyrovnání, jenže Zdeněk Frank trestné střílení neproměnil. Šance byli vidět na obou stranách, ale byl to opět Chomutov, který rozvlnil síť. Závěr první periody však patřil konečně domácím, ve vlastním oslabení snížil na 1:2 Zdeněk Frank po přihrávce Martina Ďurišky.

Druhé dějství začalo stejně jako první – rychlou brankou! A padli rovnou dvě, nejprve florbalisté Chomutova utekli na rozdíl dvou branek, ale o 26 sekund později se radoval Michal Částek. V polovině druhé třetiny bylo poprvé od začátku utkání opět srovnáno, když se přesně trefil Martin Ďuriška. Jak již bylo zvykem v tomto utkání, tak skóre se opět bleskově měnilo, LAUFEN inkasoval další branku a musel znovu dotahovat. Do konce třetiny byly k vidění pouze 2 vyloučení, to bylo vše.

Právě početní výhodu využil druhým gólem v utkání znojemský obránce Michal Částek a měli jsme opět plichtu. V první desetiminutovce poslední periody se roztrhl pytel s góly, bohužel pro domácí hned 5 střel skončilo za Horníkovými zády. LAUFEN se prosadil jen dvakrát (Částek, Benko) a tak si Chomutov v poklidu dokráčel pro vítězství 5:9.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Štíři Č. Budějovice  10:5

Druhé víkendové utkání již bylo v režii domácích, kteří nastoupili v téměř plné sestavě i s posilou z A-týmu. První třetina byla velice klidná a Znojmáci si s přehledem zajistili náskok 3:0 zásluhou Benka, Nováka a také Franka.

Kdo čekal podobný obraz hry i v druhé periodě, tak ten se spletl. Budějovice začali hrát aktivně a LAUFENU to dělalo velké problémy. Domácí nebyli schopni rozehrát a ve hře je drželi pouze individuality v čele s brankářem Karáskem. Za Jihomoravany se trefil v druhém dějství pouze Jan Novák a Znojmo tak druhou třetinu prohrálo poměrem 1:2.

Po hlasité poradě se vrhli domácí do posledního dějství naplno a jasně ukázali, kdo bude brát body. Během pěti minut rozvlnili síť Vojtěch Vlček, Martin Ďuriška a hattrick zkompletoval superligový Jan Novák. Poté však přebrali otěže Budějovičtí a během šesti minut vstřelili tři branky. Drama se však nekonalo, hned v dalším střídání pojistil vítězství kapitán Zdeněk Frank, který navíc minutu před koncem utkání zkompletoval hattrick. Mezitím se ještě blýsknul Honza Novák, který si připsal čtvrtou branku v tomto zápase.

Komentář trenéra Martina Pánka k víkendu: „Je důležité, že jsme si ukázali, jak se má bránit a jak se nemá bránit. V sobotním utkání jsme Chomutovu darovali spousty branek tím, že jsme je nechávali běžet do protiútoků, ve kterých byli přesní a trestali nás. Naopak v nedělním zápase jsme do 49. minuty obdrželi pouze 2 branky a bylo to naši poctivou a aktivní obranou. V mládežnických kategoriích rozhodují zápasy individuality a to i v juniorské extralize......Naši kluci předvedli v neděli sebevědomý výkon a o výsledek jsme se tak nemuseli vůbec bát.“