Načítání...

 


 

BLESKOVKY

Úterý 15.5. 10:11:35

Světové hry mládeže se blíží a my pro vás máme další důležité informace. V pondělí 21. května od 16:30 hod. proběhne v zasedací místnosti sportovní haly informační schůzka k United World Games 2018.

Schůzky se zúčastní oba hlavní trenéři celých her.

Pátek 13.4. 8:09:47

Nominace přípravky 14. 4. Brno Tesla: Tereza Eliášová, Šárka Hamříková - Samuel Smejkal, Kristián Ďuriška, Jan Klíč, Samira Hrůzová, Stanislav Čapoun, Jakub Janíček, Šimon Stegura, Lukáš Vlček, Ella Endlová, Františka Klaudingerová. S sebou kartičku pojištěnce, míček, pití, svačinu, kapesné. POZOR sraz v sobotu v 7:30 u Haly TJ, návrat v cca 13:45 hodin opět k hale. Všichni nominovaní potvrdí účast SMS do pátku 18:00 hodin na tel. : 606 916 518 Marek Šabatka. Upozornění pro rodiče, vzhledem k tomu, že jedeme tranzitem tak doporučuji použít vlastní dopravu. Adresa haly: TJ Tesla Lesná Brno, Halasovo náměstí 826/7, Brno 38, 638 00.

Čtvrtek 12.4. 11:37:48

POZOR ZMĚNA!!!

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 se ruší odpolední tréninky přípravky, mladších žáků, starších žákyň a dorostenek. Důvodem je obsazenost haly, kde bude po celý den probíhat akce ÚSMĚVY 2018. Děkujeme.

 

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Milan Fridrich opouští Znojmo a vrací se na lavičku Tatranu Střešovice

Milan Fridrich opouští Znojmo a vrací se na lavičku Tatranu Střešovice

Zveřejněno 7.12.2017 13:58 - TJ Znojmo - Přečteno: 1438×

Už je to definitivní, velmi smutná zpráva pro znojemský florbal je skutečností, největší ikona posledního roku a půl, hrající legenda českého florbalu Milan Fridrich končí své hráčské působení v jihomoravském dresu. Zpráva je o to smutnější, že Milanův konec nepřišel ze zdravotních či výkonnostních důvodů, ale konec si vyžádala komise reprezentace na přání finského trenéra Kettunena.

 

K celé situaci se vyjádřil sám Milan Fridrich. „Již několik let po sezóně jsem vždy zvažoval, zda ještě pomáhat i na hřišti. Moje výkonnost už není zcela odpovídající mým představám a v minulé sezoně jsem navíc plnil roli asistenta u reprezentace a současně vypomáhal i Tatranu. Přesto je pro mě nyní velmi těžké opustit nejen to hraní jako takové, ale hlavně Znojmo, kde to byla náročná, ale neuvěřitelně smysluplná práce. Prostě mě ten klub přirostl k srdci. Moc všem hráčům a lidem kolem florbalu ve Znojmě děkuji, že mi dali důvěru a pochopili i důvody tohoto rozhodnutí v průběhu sezóny. Byl to neskutečný rok a půl, který jsem s týmem strávil. Budu je na dálku podporovat a jsem přesvědčen, že budou úspěšní. Nyní se chci plně soustředit na práci trenéra. Sledovat a pomáhat vybraným hráčům reprezentace, aby i v období mezi reprezentačními srazy se zaměřovali na věci, které jsou důležité pro úspěch týmu. Zároveň se opět vrátím na lavičku Tatranu, který pro moji výpomoc mateřskému klubu měl velké pochopení. Něco končí a něco nového začíná. Hlavním impulsem pro skončení s hraním pro mě byl rozhovor s Petrim Kettunenem a Davidem Zlatníkem, kteří mi jasně řekli, že pro práci v realizačním týmu je nutné mít větší časový prostor pro sledování hráčů v Superlize, což v pozici hráče jednoduše nejde. Chci reprezentaci pomoci k úspěchu na domácím MS a nadále se vzdělávat trenérsky, což mi jak působení u reprezentace, tak v Tatranu umožní.“

 

Své k tomu měl co říct i lodivod znojemské lavičky Jan Šťastník. „Těžko se mi o tom hovoří, o situaci jsem věděl zhruba měsíc, ale celou dobu jsme se snažili, aby u nás Milan mohl dohrát alespoň tuto superligovou sezónu, ale nepodařilo se. Samozřejmě je to pro nás veliké oslabení jak na hřišti, tak v kabině. Mrzí mě, že ti samí lidé kteří před sezónou proti Milanovu hraní ve Znojmě neměli žádné námitky, po pár kolech otočili… Nemyslím si, že je důstojné, takovéhle osobnosti českého florbalu končit kariéru ultimátem od stolu, buď budeš hrát ve Znojmě nebo trénovat repre… Milanovo rozhodnutí o přesunu zpět do Tatranu rozumím. Přeci jen jezdit takovou dálku do Znojma jen trénovat, není ono. Navíc taková byla s Tatranem i dohoda, že pokud Milan ukončí své hráčské působení ve Znojmě, vrátí se zpět. S tím jsme do toho šli.”

 

Znojemskému A týmu a jeho fandům tak nezbývá doufat, že se superligová příslušnost podaří udržet i bez takové ikony jako je Milan Fridrich.

 

Komentáře

Žádný příspěvek.