Načítání...

 

 

 

BLESKOVKY

Neděle 17.2. 19:26:23

Výsledek 25. kola základní části Tipsport Superligy:

Tatran Teka Střešovice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 12:0 (2:0, 9:0, 1:0)

Čtvrtek 7.2. 11:09:53

Příští týden odpadají z důvodu JARNÍCH PRÁZDNIN (11. - 17. 2. 2019) tréninky následujících kategorií:

přípravka LAUFEN i ZŠ Mládeže, elévové LAUFEN i ZŠ Mládeže, mladší žáci, mladší žákyně.

Ruší se také brankářský trénink a akademie!

Zbylé kategorie trénují beze změny klasicky dál!

Pondělí 4.2. 13:14:43

V úterý 5. února se ruší tréninky všech mládežnických kategorií z důvodu televizního utkání Tipsport Superligy.

Příprava na TV utkání již bude probíhat od úterních ranních hodin.

Děkujeme za pochopení.

 

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Po úspěšném udržení Superligy dozná hráčský kádr výrazných změn, Tomáš Kucharič odchází do Švýcarska

Po úspěšném udržení Superligy dozná hráčský kádr výrazných změn, Tomáš Kucharič odchází do Švýcarska

Zveřejněno 7.5.2018 15:28 - TJ Znojmo - Přečteno: 3582×

Oslavy udržení Superligy už jsou minulostí a tvrdá letní dřina se nezadržitelně blíží. Kádr se poprvé sejde v pondělí 14. května, ještě předtím se ale událo v týmu několik zajímavých změn. Kabinu opouští hned 6 hráčů. V převážné míře se jedná o obránce, mezi které patří Jakub Martinek, Karel Virgl, Filip Daberger a Ondřej Zejda. Největší přestupovou bombou a zároveň nejcitelnější ztrátou je však odchod nejproduktivnějšího hráče Znojma, Tomáše Kuchariče. Šikovný útočník se vydává na zahraniční florbalové angažmá do švýcarského Langenthalu! Šestým hráčem, kterého již nebudete moci vídat ve znojemském dresu je útočník Dominik Dvořák.

 

Co se ovšem nemění je realizační tým, po úspěšném splnění stanoveného cíle bude i nadále lodivodem znojemské střídačky trenér Jan Šťastník, vedoucím mužstva bude i nadále Jan Kucharič.

 

Filip Daberger neodchází na trvalo, vyráží na Erasmus do švédského Linköpingu

Filip se vyjádřil k nové zkušenosti následovně: „Po této, pro mě neúplně povedené, sezóně jsem se rozhodl využít studijní nabídky programu Erasmus+, kdy by se mi mělo podařit skloubit studium v zahraničí i s florbalem. Sám jsem si řekl, že potom co jsem nevyužil možnost minulý rok odejít za florbalem do Švýcarska, se taková nabídka skloubená se školou nedá odmítnout. Věřím, že naberu nějaké nové životní zkušenosti a navíc bych měl mít více času na trénování, spojené s pravděpodobně úplně jiným pohledem na florbal. Před PLAY-OFF jsem zpět :D“

 

Ondřej Zejda se rozhodl ukončit své působení ve Znojmě

Ondřej Zejda se v minulé sezoně neprosadil do základní sestavy superligového kádru a po této zkušenosti se rozhodl již dále s týmem nepokračovat.

Přejeme Ondrovi hodně štěstí ve sportovním i v osobním životě!

 

Dominik Dvořák se pravděpodobně podívá na hostování, ve hře je prvoligový Hattrick Brno

Již v minulé sezoně se Dominik Dvořák objevil v několika utkáních první ligy, ve které oblékl dres Hattricku. V Brně se mu začalo dařit a začal se prosazovat i střelecky. Bohužel ho zabrzdilo zranění, které léčil téměř tři měsíce a nemohl tak pomoct ani jednomu z týmů ve vyřazovacích bojích. Dominik v  jihomoravské metropoli studuje a je zde spokojený jak s osobním, tak i se sportovním životem. V nejbližších dnech proběhnou jednání mezi oběma kluby o případném hostování Dominika.

 

Jakub Martinek ukončil hráčskou kariéru!

Dlouholetá opora znojemského florbalu se po vrcholné bitvě v Play-Down Tipsport Superligy rozhodla pověsit florbalovou hůl na hřebík. Stěžejním důvodem pro odchod do florbalového důchodu je očekávané narození dcerky Emmy. To však neznamená konec ve florbale jako takovém, ba naopak! Trenérská kariéra Kuby Martinka je v plném proudu a od příští sezony se stane dokonce šéftrenérem dívčí složky.

Pro všechny fanoušky připravujeme rozhovor s Jakubem o jeho dlouholeté službě ve znojemském dresu.

 

Karel Virgl přechází do trenérské role, povede juniory!

Znojemská legenda Karel Virgl je dalším hráčem, který ukončil svoji hráčskou kariéru. Stejně jako Jakub Martinek bude pokračovat jako trenér, když v příští sezoně povede juniory. Kája odsloužil ve znojemských barvách spoustu let a nyní své zkušenosti předá svým mladým svěřencům.

Komentář Karla Virgla k jeho rozhodnutí: „Po konci loňské sezóny, která se mi moc nevyvedla, jsem začal řešit s vedením klubu svoji budoucnost. Nabízelo se několik variant, mezi kterými bylo i pokračování v superligovém kádru. Nakonec jsem se rozhodl přijmout nabídku vedení na post hlavního trenéra u juniorského týmu a tím i k ukončení hráčské činnosti.“

 

Tomáš Kucharič jde do světa! Čeká ho švýcarský Langenthal.

Po velice vydařené druhé polovině sezony se Tomáš Kucharič stěhuje za florbalem do Švýcarska, konkrétně do Langenthalu. ULA - Unihockey Langenthal Aarwangen hraje NLB čili druhou nejvyšší ligu ve Švýcarsku. V tomto týmu působil v letošní sezoně například český reprezentant Martin Kisugite, který se po výborných výkonech přesouvá do NLA – nejvyšší švýcarské ligy. Langenthal je městečko na severu Švýcarska, ve kterém žije 15 000 obyvatel. Jak je zvykem ve Švýcarsku, tak i v Langenthalu je krásná příroda a vysoká životní úroveň, proto pevně věříme, že se tam našemu šikulovi bude náramně dařit!

Pár slov Tomáše Kuchariče ke své nové životní cestě: „V průběhu sezóny jsem ve Znojmě podepsal smlouvu na další tři roky. Po skončení play-down se mi naskytla příležitost zahrát si florbal ve Švýcarsku, a to v týmu ULA Unihockey Lagenthal. V srpnu mi bude 26 roků a další taková příležitost se mi už nemusí naskytnout. Vše jsem probral s trenérem Honzou Šťasníkem a s Milanem Fridrichem a rozhodl jsem se po deseti letech mého působení ve Znojmě pro přestup do Lagenthalu. Je těžké opouštět takovou partu, jaká ve Znojmě je, a to včetně realizačního týmu v čele s trenérem Honzou Šťastníkem. Na druhou stranu se těším, že poznám, jak fungují florbalové týmy v zahraničí, jaká je kvalita soutěže, a že se naučím jazyk.  Věřím také, že mé působení v Lagenthalu může přispět k dalšímu mému florbalovému růstu. Smlouvu s ULA Unihockey Lagenthal jsem podepsal na sezóny 2018/2019 a 2019/2020.

Pevně věřím, že v nadcházející Superligové sezóně bude Znojmo ještě lepší, a že se popere o play-off. Zápasy Znojma budu určitě pravidelně sledovat, a budu držet palce.“

 

Nahoru

Komentáře

Žádný příspěvek.