- s sebou: veškeré věci na hraní (oba dresy) + kartičku pojištěnce + svačinu + pití + malé kapesné + míček!

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Prague Games 2018 je za námi, kluci B13 skončili těsně před branami semifinále

Prague Games 2018 je za námi, kluci B13 skončili těsně před branami semifinále

Zveřejněno 18.7.2018 15:33 - TJ Znojmo - Přečteno: 1872×

Další ročník největšího tuzemského florbalového turnaje je za námi, tentokrát se nepodařilo našim týmům vybojovat medaile. Konkurence je na Prague Games každoročně obrovská a naše naděje v podobě chlapců B13 skončily těsně před branami semifinále, které již medaile zaručuje. Druhý tým chlapců, který se představil v kategorii B16 odehrál velmi zajímavá utkání s týmy ze zahraničí, ale konečnou stopku jim vystavily skvěle hrající Vítkovice.

B13

Mladší žáci dostali do skupiny soupeře ze tří různých států, konkrétně ZUG UNITED (SUI), Tsunami Bratislava (SVK) a Florbal Havířov. Hned první zápas se postavili Znojmáci proti favoritovi skupiny, švýcarskému Zugu. LAUFEN předváděl skvělý florbal a svého soupeře přehrával, nakonec zvítězil zaslouženě 7:2. Naopak utkání s Havířovem bylo velice napínavé a vyrovnané. I přes soupeřův vzdor a kvalitní hru si naši chlapci došli pro druhé vítězství se skórem 3:1. Druhý den je čekal závěrečný duel ve skupině, ve kterém Jihomoravané vyzvali Tsunami Bratislava a pořádně s ním zatočili. Od prvních minut Znojmáci ukazovali, kdo je pánem na hřišti a vyhráli s přehledem 10:0.

Následovalo Play-Off a v něm čekali další Švýcaři, kdo čekal tuhý boj, ten se mýlil. Znojmo hrálo sebevědomě a s chutí, skóre bylo opět vysoké – znovu 10:0. Přišlo druhé kolo vyřazovacích bojů a s ním těžké zápasy. Aby se LAUFEN dostal do čtvrtfinále, tak potřeboval porazit FBC Ostrava, kterému chytal skvělý brankář. Utkání začalo a největší hrozba se projevila, naši žáci své soupeře přehrávali, ale jakmile se dostali do brankové příležitosti, gólman hostí zasáhl. Dlouho bylo utkání vyrovnané 1:1 a vše směřovalo k tomu, že rozhodnou samostatné nájezdy. Znojmo však neupouštělo ze svého tlaku a dokázalo rozhodnout. Vilém Bednařík pouhých 7 sekund před koncem procpal míček do sítě Ostravy a LAUFEN mohl slavit postup. Na řadu přišlo čtvrtfinále, utkání, které rozhoduje o zisku medailí. Proti Znojmákům stál dobře známý soupeř – Bulldogs Brno. Brňané předváděli pohledný florbal a z jejich hráčů bylo cítit zdravé sebevědomí. Do první přestávky si vybudovali náskok 3:0 a se znojemskými nadějemi to nevypadalo dobře. Kluci se nevzdali a bojovali dál. I přes velkou snahu a snížení na rozdíl dvou branek dokázal soupeř vždy znovu udeřit. Buldoci po velice kvalitním výkonu zvítězili 6:3 a naši žáci se tak s turnajem Prague Games rozloučili.

B16

Dorostenci dostali velice zajímavé soupeře hned do skupiny, postupně je čekali TR-Electronic (FIN), Storvreta IBK (SWE) a DDM Liberec. Finský výběr od prvních minut ukazoval, že přijel do Prahy, aby sahal po nejvyšší metě. Kvalitě utkání nepřidala hala v Krči, na které oba dva týmy svedly spíše podprůměrný zápas. TR-Electronic si připsali výhru 5:2 a svoji krasojízdu zakončili zlatými medailemi, když ve finále porazili Tatran Střešovice 8:2. Také si připsali rekord letošního ročníku, když za 2x15 minut dokázali nasázet Liberci 38 branek! Na LAUFEN čekal ještě večerní zápas proti DDM Liberec. Znojmáci od začátku utkání diktovali tempo a také stříleli branky. Po jednoznačném utkání svítilo na výsledkové tabuli skóre 9:0 a bylo tak jasné, že zápas se slavnou Storvretou bude přímou bitvou o druhou pozici ve skupině. Švédský mistr však na Prague Games nedominoval tak jak se čekalo, naši kluci s ním odehráli velice vyrovnané utkání, které nakonec skončilo remízou 4:4 a díky lepšímu skóre to znamenalo druhou příčku ve skupině pro znojemské barvy.

Do prvního kola Play-Off dostali dorostenci Plzeň, která neměla znamenat konečnou zastávku. Utkání však nebylo vůbec jednoznačné a padly pouhé 3 branky. Naštěstí se Jihomoravané trefili dvakrát a postoupili do dalšího kola. Zde byl los nemilosrdný a přiřadil klukům do cesty skvěle hrající Vítkovice. Ostravané od začátku drželi míček na svých čepelích a tvořili hru. Znojemská obrana v čele s brankářem Pechurou však byla pozorná a obdržela v první polovině pouze jeden gól. Znojmo dostalo příležitost v podobě přesilové hry a bleskově ji využilo. Po náročném poločase pro Znojemské se šlo do šaten za stavu 1:1. Druhá půle však začala nejhůře jak mohla, když po 8 vteřinách zapadl míček do znojemské branky. Od této chvíle si šly Vítkovice jasně pro vítězství a přidaly hned několik gólů. Znojmo už bylo zlomené a nedokázalo takovému náporu vzdorovat, konečné skóre tak bylo poměrně kruté (8:1) a turnaj pro LAUFEN skončil.