Načítání...

 

 

 

BLESKOVKY

Pondělí 18.3. 9:57:21

Výsledek 4. utkání 1. kola Play-Down

TJ Znojmo LAUFEN CZ -TJ Sokol Královské Vinohrady 8:2

Branky (asistence) Znojma: Sláma (Šindelář), Pánek (Šindelář), Čihal (Procházka J.), Čihal (Kladivo), Kucharič (Fridrich), Šindelář, Daberger, Palát (Daberger) 

Neděle 17.3. 11:00:36

DNES (17. 3. 2019) další utkání Play-Down od 17:00 (SH Znojmo)

Video online: https://bit.ly/2JkOrmU

Text online: https://bit.ly/2TJHIrC

Neděle 17.3. 10:56:03

Výsledek 3. utkání 1. kola play-down

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:5

Branky Znojma: Kucharič (Žižka), Kladivo (Procházka J.), Pánek (Fridrich), Čihal (Šindelář)

 

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Předzápasový rozhovor s novým trenérem A-týmu Karlem Virglem

Předzápasový rozhovor s novým trenérem A-týmu Karlem Virglem

Zveřejněno 13.12.2018 16:40 - TJ Znojmo - Přečteno: 495×

Nového trenéra našeho A-týmu čeká premiéra na superligové lavičce. Před tímto nelehkým zápasem jsme se Karla Virgla zeptali na pár otázek.

 

Kájo, po zkušenosti s juniorským týmem si rázem hlavním trenérem A-týmu. Co je největším rozdílem mezi těmito kategoriemi?

Rozdíl je už na první pohled jasný. Junioři hrají 2. ligu a náš A tým se pere o superligové body. S tím jsou spojené i větší nároky na přípravu tréninků i zápasů. Samozřejmě, že toto jsou jen základní rozdíly, pak je obrovský rozdíl i v práci s juniory a s těmi nejstaršími.

 

V A-týmu všechny kluky znáš hodně dobře. Je v aktuálním kádru někdo, s kým si nehrál jako hráč a s kým ses musel teprve seznámit?

Z aktuálního mužstva jsem nehrál jen s Ondrou Liškou, Mírou Kladivem a Honzou Chrástem. V létě jsem, ale chodil s klukama občas trénovat, tak jsem měl možnost je poznat už v létě.  Ještě jsme právě z juniorky posunuli dva nadějné hráče - Davida Dvořáka a Petra Maška, ale s těmi jsem se znal už právě jako trenér juniorů.

 

Měli jste se svým asistentem Martinem Pešem dva týdny na to připravit tým na blížící se utkání Tipsport Superligy, na co jste se zaměřili?

Zaměřili jsme se především na individuální vybavenost hráčů. Tréninky byly zaměřeny hodně na fyzičku a technickou stránku kluků.

 

Mluvilo se o ponorce a špatné náladě v týmu, jak jsou na tom hráči teď?

To by ses musel zeptat samotných hráčů. Za sebe musím říct, že tak pokorné a povolné mužstvo jsem tady dlouho neviděl. Hráči pozitivně reagují na naše metody a k tréninkové jednotce přistupují poctivě. Doufám, že se nám kvalitní tréninky z tohoto týdne podaří prodat už o víkendových zápasech.

 

Na čem chcete stavět vaši hru? Změní se pojetí hry oproti předešlým sezonám? Co je pro vás v každém utkání klíčové?

Co se týče taktické vybavenosti hráčů a herního systému, tak se toho moc nezmění.  Přišlo mi, že kluci hledali v herním systému složitosti a nezabývali se sebou samými. Chceme hrát tak, jak velí trendy. Rychle, agresivně, jednoduše a hlavně účelně.

 

Hned tvá premiéra je proti úřadujícím mistrům České republiky – Mladé Boleslavi. Co od tohoto utkání čekáš?

Od nás čekám, že půjdeme za hranici svých možností. Pokud se za tu hranici dostaneme, budu spokojený, ať už výsledek bude jakýkoliv. A co čekám od mistra republiky? Že si s námi nebude chtít dělat těžší život.

 

Jak máte s asistenty rozdělené role? Ve vašem trenérském týmu vypomáhá i Jakub Martinek, je tomu tak?

S Martinem Pešem vedeme tréninky společně a ke klukům promlouváme střídavě. Když něco neřekne jeden, doplní jej druhý. Kuba vede tu taktickou stránku a je velmi důležitým členem našeho týmu.  O sestavě a herním plánu rozhodujeme společně a myslím, že se výborně doplňujeme, protože jsme každý silný v něčem jiném.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu úspěchů ve tvé trenérské kariéře!

 

Komentáře

Žádný příspěvek.