TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ Znojmo LAUFEN CZ   13:4

Branky Znojma: 2x Žižka, Šindelář, Ďuriška

Úvod > AKTUÁLNĚ > Report mládežnických kategorií

Report mládežnických kategorií

Zveřejněno 8.11.2018 10:14 - TJ Znojmo - Přečteno: 171×

Mladší žáci

Mladší žáci odehráli v sobotu 3. listopadu další domácí turnaj a postupně se utkali s týmy TROOPERS FK Orel Telnice Black, TROOPERS FK Orel Telnice White a Gullivers Sokol Brno I B. První zápas zahájili naši mladšáci proti sobě, když jsme již tradičně měli na turnaji 2 týmy – Black a White. Tým Black si připsal 2 výhry, když dokázal porazit své kolegy z týmu White a také Telnici Black. Druhý znojemský tým si připsal také 2 výhry, porazil Telnici Black a Gullivery.

Komentář trenéra Martina Pánka: „Odehráli jsme další domácí turnaj, na kterém se představilo hned několik dalších hráčů, kteří si užili svůj vůbec první zápas v životě. Týmy jsme měli opět rozdělené rovnoměrně podle síly a také tomu odpovídaly výkony v zápasech. Líbili se mi zápasy proti týmu TROOPERS FK Orel Telnice Black, které měly vysokou kvalitu i tempo.“

Starší žáci

V sobotu 3.11 se v brněnské hale Sport Point uskutečnil další ligový turnaj kategorie starších žáků. Na znojemské hráče tentokrát čekaly brněnské celky Hattrick Brno a Židenice. Starším žákům se v letošní sezóně velmi daří, v prvních 4 zápasech nepoznali přemožitele a nejinak tomu bylo i v tomto dvojzápase.

V prvním sobotním měření sil, proti Hattricku Brno se hrálo ze začátku velmi opatrně a v první třetině příliš branek nepadlo. Od druhé třetiny postupně přebírali otěže zápasu znojemští hráči, trpělivou hrou na míčku si vytvářeli brankové příležitosti a v utkání nakonec zvítězili 5:1.

Ve druhém utkání proti brněnským Židenicím byla opět k vidění první vyrovnaná třetina, kde se oba týmy střídaly v herní převaze a po zásluze byl stav utkání 1:1. Od druhé třetiny Znojmo ovšem přidalo a začalo se více tlačit do brány, židenický brankář předvedl několik velmi dobrých zákroků a dlouho držel svůj tým na dostřel. Ve třetí třetině již ale hráči LAUFENU našli recept na židenickou obranu a skóre tak narostlo do konečné podoby 6:1.

Starší žáci tak mají po 6 zápasech plný počet 18 bodů a potvrzují tak, že ročníky 2004, 2005, 2006 jsou ve Znojmě plné talentů, kteří mají velkou budoucnost.

Dorost

Dorostenci vyrazili v neděli 4. listopadu na další ligový turnaj do Křenovic, kde je čekaly zápasy proti Aligátorům a proti Buldokům B. První zápas byl jednoznačný od první minuty, Znojmáci stříleli gól za gólem a po první třetině bylo skóre 5:1. Poté se Aligátoři stáhli až za půlku a tolik branek nedostávali. Konečné skóre bylo však i tak vysoké - 9:1. Do druhého utkání nastoupili Znojmáci v oslabené sestavě, jelikož jeden hráč musel z rodinných důvodů opustit turnaj a další 2 měli zdravotní problémy. Znojmo hrálo celé utkání na míčku a přehrávalo svého soupeře. Ten ale vstřelil se štěstím 2 rychlé góly a obětavě se rval až do konce utkání. Brněnský gólman měl svůj den a svými zákroky vychytal svému týmu vítězství 5:3.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FbC Aligators Klobouky 9:1

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno B 3:5

Komentář trenéra Martina Pánka: „Tento turnaj mi udělal radost, je to zvláštní, když jsme prohráli s béčkem Buldoků, ale s předvedenou hrou můžeme být spokojeni a to je i u dorostenců to hlavní. Jednotlivý hráči konečně prodali, to co umí a v čem vynikají. První zápas jsme jasně ovládli, bylo to tím, že od první minuty jsme pracovali naplno jak do útoku, tak i do obrany, to je základ. Druhý zápas dopadl výsledkově tak jak dopadl. Neměli jsme k dispozici hned několik hráčů a navíc jsme během zápasu museli hrát pouze na 9 lidí a točit sestavu kvůli drobným zraněním. Byli jsme lepší než soupeř a mnohem florbalovější. Poklona však patří brankáři Buldoků, který vychytal nejméně 3 góly do prázdné brány. Na druhou stranu jsme inkasovali 5 branek a to je špatně! Dostali jsme 3 stejné góly z předbrankového prostoru a na tom musíme výrazně zapracovat.“

Mladší žákyně

První listopadová sobota se pro tým mladších žákyň nesla plně ve florbalovém duchu. Celé odpoledne jsme strávily na turnaji v Brně, kde jsme odehrály čtyři zápasy.

Opět jsme s brněnskými týmy svedly výkonnostně velice vyrovnaný boj. I přes přítomnost našeho „florbalového plyšového maskota“ nám tentokrát v rozhodujících momentech štěstí nepřálo. I přesto si připisujeme pro nás velmi cennou výhru nad týmem Bulldogs Brno.

Komentář trenérky Novákové: „Do prvního zápasu jsme vstupovaly s úvodní nervozitou, která se projevila na naší hře. Do dalších zápasů jsme šly sebevědomě s cílem plnit si své úkoly a především mít radost ze hry. Velká pochvala patří všem děvčatům nejen za jejich bojovné výkony na každém turnaji. Ale také za jejich aktivní nasazení při samotném trénování a především za jejich týmovou spolupráci, v rámci které se společnými silami můžeme neustále herně zlepšovat. Již zmíněným turnajem pro nás ale florbalová sobota neskončila. Dostaly jsme příležitost ukázat naši hru v přestávkovém bloku výjimečného extraligového zápasu žen, kdy na znojemské palubovce proti sobě nastoupil tým Židenic a Vítkovic. Touto cestou bychom chtěly poděkovat vedení našeho klubu za zprostředkování sportovních zážitků ze samotného extraligového zápasu, do kterého nastoupily znojemské odchovankyně Eva Smutná a Eva Nečasová. Právě tato děvčata se stávají onou motivací pro naše mladé nadějné florbalistky. Ukazují nám, že pouhý dětský florbalový sen se může stát skutečností. Proto oběma Evičkám moc děkujeme a přejeme jim mnoho florbalových úspěchů.“

Dorostenky

V neděli 4. listopadu zajížděly dorostenky k dalšímu turnaji do Brna na VUT. V prvním utkání je čekal vedoucí tým tabulky Židenice K1 a ve druhém utkání se střetly se Zlín Lions. Do turnaje nastoupily naše dívky odhodlaně a soustředily se proti lídrovi tabulky ze Židenic hlavně na dobrou obranu, což se jim povedlo, bohužel však neproměnily ani jednu ze svých šancí a 11 vteřin před koncem neuhlídaly po standartní situaci hráčku před brankou a padly smolně 0:1.

Ve druhém utkání to bylo o něčem jiném, tempo hry udávaly Znojmačky a dostaly se také do vedení, ale na tomto turnaji jim to tam zkrátka nepadalo, když pohrdly několika šancemi na výrazné odskočení ve skóre a přišel trest v podobě vyrovnání. Naše hráčky sice přidaly opět gól na 2:1, ale po chybě v poslední minutě se oba týmy rozešly smírně 2:2.

Komentář trenéra Jakub Martinka:K většímu bodovému zisku nám chyběla kvalita a i trochu štěstí v zakončení, šancí bylo víc než dost a v klidu jsme si mohli odvést body minimálně čtyři, ale na „kdyby“ se nehraje. Celý tým však můžu pochválit za přístup k turnaji a dobrou obranu, kde nabíráme pomalu, ale jistě jistotu. Vázli nám konce zápasů, na tom musíme společně zapracovat. Oba zápasy máme natočené, tak na to koukneme a některé věci si vysvětlíme.“