Načítání...

 

 

 

BLESKOVKY

Sobota 23.3. 13:00:36

DNES (23. 3. 2019) rozhodující 7. utkání Play-Down od 17:00 (Hala Jedenáctka - Praha)

Video online: https://bit.ly/2WlNXPf

Text online: https://bit.ly/2upo2tT

Pátek 22.3. 11:52:34

Výsledek 6. utkání 1. kola Play-Down

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4

Branky (asistence) Znojma: Pánek, Kucharič, Šindelář 4x (Pánek, Salava)

Čtvrtek 21.3. 16:18:06

DNES (čtvrtek 21. března - 20:00) 6. utkání 1. kola Play-Down

Video: https://bit.ly/2TTNGq5

Text: https://bit.ly/2und0Fs

 

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Report mládežnických kategorií - poslední před MS ve florbale 2018

Report mládežnických kategorií - poslední před MS ve florbale 2018

Zveřejněno 29.11.2018 11:00 - TJ Znojmo - Přečteno: 363×

Přípravka ZŠ Mládeže

Komentář trenéra Petra Faltuse: „V sobotu se nám ve SH v Tuřanech herně ani výsledkově nedařilo. Jednak nám los přidělil těžké soupeře a navíc kluci tentokrát neodehráli ani svůj standart. Tři ze čtyř zápasů jsme sice prohráli o jeden resp. dva góly, ale navíc to nestačilo. Pochválit kluky můžu pouze za bojovnost. Jedinou výjimkou byl Vojta Mátl v bráně. Ten mužstvo opravdu podržel.“

 

 

Přípravka TJ Znojmo LAUFEN CZ

Přípravka se v sobotu 17. listopadu zúčastnila dalšího turnaje, který se odehrál v Brně Tuřanech. Postupně se děti utkaly s několika týmy - Sokol Brno I EMKOCase GulliversK, K1 Florbal Židenice Red, TJ SOKOL LETOVICE, FK TROOPERS Moravany@Tuřany.

 

Komentář trenéra Davida Kučery: „Tým složený jak z pravidelných účastníků, tak i z nových tváří, předváděl po celou dobu turnaje velice soustředěný výkon. Hráči se s jistou gólmankou v zádech tlačili do koncovky, která nám celkem vycházela. Celkově jsem s předvedenou hrou spokojen. Děkuji také rodičům, že nás jeli na turnaj podpořit.“

 

 

Elévové ZŠ Mládeže

V sobotu cestovali elévové znovu do Brna na SportPoint. Čekaly je zde týmy GulliversB, Bulldogs Orange, Hattrick P. Brněnské týmy doplnili elévové z TJ Znojmo LAUFEN CZ.

 

Komentář trenéra Jana Vyskota: „Děti přijely na turnaj v dobré náladě, kterou si přenesly i do zápasů. Bylo vidět, že se předvedenou hrou baví. Podařilo se nám zvítězit ve třech zápasech. Nestačili jsme jen těsně na GulliversB. Nyní máme dlouhou pauzu. Na turnaj vyrazíme až v polovině ledna. Měsíc trénování si zpestříme přátelskými zápasy se znojemskými týmy LAUFENU White a Black.“

 

 

Mladší žáci

Mladší žáci odehráli v neděli 18. listopadu svůj poslední turnaj před prosincovým MS v Praze. Na tomto turnaji se utkali s celky ze spodku pomyslné tabulky a podle toho také jednotlivá utkání probíhala. LAUFEN ovládl jednoznačně každý zápas a navíc si zahráli téměř všichni hráči z tréninkové skupiny. Znojmo se postupně utkalo s Kuřimí, Letovicemi a Blanskem.

 

Komentář trenéra Martin Pánka: „Již dopředu jsme věděli, že nás čekají malé a menší kluby a z tohoto důvodu jsme opět vyrazili v plném počtu 30 hráčů. Navíc s námi na turnaj neodcestovala hned pětice talentů, aby dostali prostor i další hráči z naší široké tréninkové skupiny. Kluci si na turnaji vedli skvěle, odehráli jsme ho celý na tři lajny a všichni dostali velký prostor, aby si užili jednotlivá utkání. Jsem rád, že se prosazovali i hráči, kteří toho ještě nemají tolik odehráno. Ti zkušenější zase potvrdili své schopnosti a po celou dobu turnaje hráli naplno, což je nejdůležitější.“

 

 

Starší žáci

Starší žáci Black zavítali na poslední turnaj před reprezentační pauzou do Tuřan a poprvé v letošní sezoně zaváhali. V prvním utkání nestačili naši talenti na Gullivers Brno a v tom druhém jen remizovali se Židenicemi. I po tomto nevydařeném turnaji však zůstávají Znojmáci na první pozici při shodném součtu bodů jako mají právě i Gulliveři.

TJ Znojmo LAUFEN CZ Black – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 3:6

TJ Znojmo LAUFEN CZ Black – K1 Florbal Židenice 4:4

 

Starší žáci White odehráli domácí turnaj, na kterém se střetli postupně s Blanskem a Adamovem. I když byla obě utkání vyrovnaná, tak bohužel LAUFENI odešli z obou bojů poraženi.

TJ Znojmo LAUFEN CZ White – FBK Atlas Blansko 2:5

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I - FBC Sokol Adamov 6:7

 

Dorost

Dorostenci odehráli první domácí turnaj v sezoně a zvládli ho skvěle. Nejprve porazili v souboji o druhou příčku tabulky Slavkov a poté jednoznačně přehráli Dolní Bojanovice. Díky remíze Bulldogs Brno B s Bojanovicemi se tak LAUFEN posunul na první příčku 2. ligy dorostenců.

 

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC SLAVKOV 4:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Orel Dolní Bojanovice 6:1

 

Komentář trenéra Martina Pánka: „Hrajeme 2. ligu dorostenců a podle toho musíme pracovat na trénincích a také předvádět přesvědčivé výkony v zápasech, což se nám ne vždy na začátku sezony dařilo. Naopak postupem času se zvedá naše kvalita v jednotlivých tréninkových jednotkách a v zápasech to jde pak jasně vidět. Utkání s Bojanovicemi bylo téměř na jednu branku a je to našim nasazením, které musíme držet, ať hrajeme s jakýmkoliv soupeřem. První zápas se Slavkovem, tedy kvalitnějším soupeřem, se mi tolik nelíbil, jelikož hráči nebyli v hlavách koncentrovaní a hned se to promítlo v jejich výkonu. Na druhou stranu jsme dominovali od prvních minut a vítězství jsme si pohlídali. Chceme být ještě lepší, vítězit zápas od zápasu a neustále se posouvat.“

 

 

Junioři

Poslední listopadovou sobotu zavedl program soutěže naše juniory do metropole obuvi. Ve Zlínské sportovní hale čekaly naše mládežníky dva rozdílné zápasy. V prvním klání nastoupili proti posledním Židenicím. Ve druhém utkání je čekal souboj s prvním Slováckem.

 

TJ ZNOJMO LAUFEN CZ - K1 FLORBAL ŽIDENICE   16:4 (5:1;3:2;8:1)

Dvořák, Dvořák, Dvořák, Dvořák, Dvořák, Dvořák – i kdyby nikdo jiný ze znojemské smečky byť ani nevystřelil na bránu, tak šestigólová smršť tohoto znojemského mladíka by stačila na skolení brněnského soka. Na vysoké výhře se ale podíleli všichni hráči, kteří i za rozhodnutého stavu nepřetržitě bušili do soupeřovy obrany a udělali si pěkné sobotní florbalové dopoledne.

 

TJ ZNOJMO LAUFEN CZ - FBC Slovácko 6:2   (2:0;1:2;3;0)

Do utkání s lídrem tabulky jsme vstoupili skvěle a v našem oslabení jsme dvakrát skórovali. Vyhecovaní hráči Slovácka se ale nevzdali a zvýšenou agresivitou v polovině utkání vyrovnali. Nicméně to bylo jediné k čemu je koncentrované znojemské mužstvo a skvělý Karásek v bráně pustilo. Od druhé poloviny zápasu naši junioři předváděli kombinační florbal, se kterým si dokráčeli pro veledůležité vítězství.

 

Komentář trenéra Karla Virgla: „Kluky patří pochválit hlavně za druhé utkání. Soupeř hrál agresivně a využíval svých fyzických předpokladů, s čímž jsme měli trochu problém. Ale herní vyspělostí jsme soupeře přehráli a nepouštěli jej do šancí.“

 

 

Mladší žákyně

Sobota 17. listopadu nebyl pouze dnem svátečním, ale především tento den patřil mládežnickému florbalu. Tým mladších žákyň vyrazil opět na svůj další turnaj. LAUFENKY se představily v Dambořicích na Hodonínsku.

 

Komentář trenérky Pavlíny Novákové: „První sportovní zápolení jsme svedli s brněnským týmem Židenic, který je pro nás vždy velice kvalitním soupeřem. Napínavý a velmi vyrovnaný zápas jsme nakonec dokázali dovést až do těsného vítězství.

Svou kvalitní hrou jsme se blýskli i v ostatních zápasech. V posledním utkání celého turnaje už nám docházely síly, i přesto jsme díky důkladné obraně a perfektní souhře při útočných akcích udrželi krásnou remízu. Ta nás rozhodně mrzet nemusí. Celý turnaj jsme si skvěle užili, a to i s naším novým, prozatím bezejmenným, maskotem, který se ihned stal doslova součástí našeho týmu.“

 

Doplňující slova k turnaji od trenérky Novákové: „Celý turnaj byl pro mě především krásným sportovním zážitkem. Velká pochvala patří všem děvčatům nejen za jejich výborný výkon na turnaji, ale hlavně za jejich aktivní a pečlivý přístup k tréninkům. Za čtvrt roku společného fungování jsme udělali ohromný kus práce, ale tím rozhodně nekončíme. Každé pondělí, středu a pátek plni energie a nadšení pokračujeme v našich trénincích, díky nimž se můžeme neustále posouvat kupředu.“

 

 

Dorostenky

Ve sváteční sobotu 17. listopadu odehrály svá utkání také dorostenky. Na brněnské hale Sportpoint je čekaly silné Buldočky a Zlín Lions, který se nacházel v tabulce těsně pod nimi.

První utkání začaly lépe Buldočky, které do utkání, které se hrálo přímo v jejich domovské hale, vlétly jako uragán a než se Znojmačky rozkoukaly, bylo to 0:2. Postupem času se však hra vyrovnala a naše dorostenky to dokázaly vyjádřit i gólově a srovnaly na 2:2. Bohužel však pro ně zůstala ve třetí třetině nepokrytá hráčka v předbrankovém prostoru a domácí hráčky šly opět do vedení, které nakonec ještě navýšily na konečných 4:2. Za Znojmo se prosadily Willmannová a Makovičková.

Do druhého utkání nastoupily dorostenky s jasným cílem získat tři body a neodjíždět z Lužánek s prázdnou. Od první minuty utkání se Zlínem Znojmo jasně dominovalo, drželo míček na svých hokejkách, kontrolovalo hru a po brankách Komendové, Dibelkové a Slabé bralo do tabulky zasloužené tři body.

 

Komentář trenéra Jakub Martinka: „Celkově jsem s turnajem spokojen. I po porážce od Buldoček jsme ze hřiště mohli odejít se vztyčenou hlavou. Škoda jen, že jsme nebyli dostatečně zodpovědní při pokrývání hráček v pro nás nebezpečných prostorech. V utkání se Zlínem jsme zaslouženě vyhráli a utkání jsme po celou dobu kontrolovali a měli ve svých rukách. Děkuji holkám a těším se na další zápasy.“

 

Nahoru

Komentáře

Žádný příspěvek.