Načítání...

 

 

 

BLESKOVKY

Pondělí 19.11. 9:28:55

DNES 19. listopadu od 14 do 18 hodin proběhne v hale Vánoční FAT PIPE DAY!

V rámci této akce si můžete objednat veškeré produkty značky Fat Pipe s 50% slevou!

V hale si také můžete rovnou vyzkoušet spoustu produktů této finské značky!

Tak doražte a vyberte si skvělé dárky na Vánoce!

 

Neděle 18.11. 22:18:13

Výsledek 14. kola Tipsport Superligy:

FBC 4CLEAN Česká Lípa - TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:9

Branky Znojma: Kucharič 3x, Šindelář 2x, Pánek, Žižka, Ďuriška, Kladivo

Čtvrtek 15.11. 16:43:44

Mladší žáci - KUŘIM

- nedělě 18. listopadu

- sraz v 7:05 u Pneuservisu Kárník

- odjezd v 7:15

- přibližný návrat v 15:30

- s sebou: veškeré věci na hraní (oba dresy) + kartičku pojištěnce + svačinu + pití + malé kapesné + míček!

- v případě omluvy pište/volejte: 777 703 999 - trenér Pánek

 

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Rozhovor s novým hlavním trenérem kategorie juniorů - KARLEM VIRGLEM

Rozhovor s novým hlavním trenérem kategorie juniorů - KARLEM VIRGLEM

Zveřejněno 20.9.2018 13:40 - TJ Znojmo - Přečteno: 985×

Karel Virgl po poslední superligové sezoně ukončil hráčskou kariéru a hned se vrhnul na tu následující – trenérskou! Od nové sezony povede jako hlavní trenér kádr juniorů. Kája Virgl tak může začít předávat dlouholeté zkušenosti z Tipsport Superligy, dřívější Extraligy a také z 1. ligy mužů. Rozhodli jsme se pro vás našeho dlouholetého hráče pořádně vyzpovídat.

 

Ahoj Kájo, co tě přimělo k tomu, aby si ukončil hráčskou kariéru? Nebude ti kabina chybět?

Ahoj, díky za pozvání k rozhovoru. K ukončení hráčské kariéry mne vedlo několik věcí. Jednak má výkonnost, jednak věk, který jde s tou výkonností ruku v ruce a hlavně mi už florbal nedával tolik, kolik jsem mu musel obětovat. K tvé druhé otázce. Komu by nechyběl věčně vytlemený Handlis, věčný mluvka a nedochvilka Paňas, věčně ironický Šinda, věčně sešívaný Pavel Palát, věčně vtipkující Slamák, věčně pozpěvující si Horys nebo věčně originální kdokoliv z kabiny. Kabina za poslední roky byla tím, co mne u toho florbalu tak dlouho držela a určitě mi bude chybět. Nicméně jsem zůstal s klukama v kontaktu, tak v ní ještě trochu žiju. (úsměv)

 

Po tvém rozhodnutí skončit jako hráč, byla dráha trenéra jasná volba nebo naopak to bylo velké přemýšlení?

Vůbec to jasná volba nebyla. I když jsem věděl již v průběhu loňské sezóny, že můj konec je hodně pravděpodobný, tak o trénování jsem moc nepřemýšlel. Věděl jsem, že chci zůstat u florbalu, protože se ten sport bude strašně pomalu posouvat, když ho nebudou dělat lidi, kteří se mu věnovali. To, že z toho bude trénování, vyplynulo ale až po nějakém čase, kdy jsem vše konzultoval s Honzou Šťastníkem a řešili jsme, co bude dál.

 

Co od sebe očekáváš, jako od hlavního trenéra? Jakým stylem se chceš prezentovat a jak si představuješ ideálního hráče, připraveného pro přechod do A-týmu?

Co od sebe očekávám je asi jednoduché. Vyždímat z kluků co půjde, aby se jich příští rok mohlo co nejvíce poprat o místo v A týmu. A to neplatí jen pro juniory, ale i pro dorostence, kteří mají společný trénink s juniory a jejich kategorie do té naší i trochu zapadá. Výsledky pro mne nejsou až tak důležité, větší důraz budu klást na individuální rozvoj hráčů. Florbal je o pohybu, agresivitě, technické vybavenosti, taktice, odvaze řešit těžké situace atd. Pokud se budou hráči v průběhu sezóny v těchto dovednostech zlepšovat, budu spokojen. Nejsem blázen a vím, že se hraje florbal na výsledky, ale k čemu nám budou, když zůstanou kluci na stejné výkonnosti jako na začátku?

 

Sezona a tréninky se již rozběhly, jak si spokojen se svými trenérskými začátky? Těšíš se na první zápasy?

Kdo mne zná, tak ví, že jsem na sebe byl jako hráč přísný a tak tomu je i u trénování, takže spokojen se sebou nejsem. Vím, že mám spoustu nedostatků, ale mám kolem sebe kvalitní trenéry (Honzu Šťastníka, Kubu Martínka a Martina Pánka) a snažím se od nich co nejvíce naučit.  Na zápasy se samozřejmě těším a jsem zvědavý, jak se mi přechod k trénování povede.

 

V mládežnických kategoriích si hrával hokej, je velký rozdíl ve výchově mládeže právě mezi ledním hokejem a florbalem?

Tím, že je hokej profesionální a má určitě i větší společenský dosah než florbal, je i ten přístup diametrálně odlišný než u florbalu. Rozdíly jsou v těchto sportech za mne veliké a popisovat je by bylo na slohovku a né na rozhovor. (úsměv)

 

Jsi i nadále v kontaktu se svými bývalými spoluhráči? Nebo dokonce působíš v nějaké roli okolo A-týmu?

S klukama v kontaktu zůstávám a skupina PASONE mne neustále obohacuje o nové zážitky kluků. V téhle sezóně bych měl působit i jako asistent u A týmu, ale v současné době moc nestíhám jiné florbalové povinnosti než ty juniorské.

 

Řekni nám nakonec něco o tvém osobním životě. Čím rád trávíš volný čas a co ti udělá radost?

V současné době se s moji milou věnujeme výstavbě rodinného domu, tak mi vždy udělá radost, když se nám podaří přiblížit k tomu, aby byla výstavba již u konce. (úsměv)

 

Poslední otázka pro fajnšmejkry: Sparta nebo Slavie? (smích)

I přeš špatné výsledky posledních dvou let - jsem a zůstanu Sparťanem! (cítí hrdost)

 

Komentáře

Žádný příspěvek.