Načítání...

 

 

 

BLESKOVKY

Sobota 23.3. 13:00:36

DNES (23. 3. 2019) rozhodující 7. utkání Play-Down od 17:00 (Hala Jedenáctka - Praha)

Video online: https://bit.ly/2WlNXPf

Text online: https://bit.ly/2upo2tT

Pátek 22.3. 11:52:34

Výsledek 6. utkání 1. kola Play-Down

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4

Branky (asistence) Znojma: Pánek, Kucharič, Šindelář 4x (Pánek, Salava)

Čtvrtek 21.3. 16:18:06

DNES (čtvrtek 21. března - 20:00) 6. utkání 1. kola Play-Down

Video: https://bit.ly/2TTNGq5

Text: https://bit.ly/2und0Fs

 

AKTUALITY

Úvod > AKTUÁLNĚ > Starší žákyně jsou čtvrtým nejlepším celkem České republiky pro sezonu 2017/2018!

Starší žákyně jsou čtvrtým nejlepším celkem České republiky pro sezonu 2017/2018!

Zveřejněno 12.6.2018 12:25 - TJ Znojmo - Přečteno: 863×

V uplynulém víkendu se odehrálo v Praze Neoficiální mistrovství České republiky starších žákyň ve florbale a naše děvčata na tomto turnaji zanechala skvělou stopu. Hned 10 týmů se přijelo porvat o titul neoficiálního mistra ČR a Znojmačky se v nejlepší možné konkurenci neztratily, ba naopak bojovaly o medaile!

 

Laufenky nejdříve změřily síly ve skupině s Litvínovem, Židenicemi, Chodovem a Ivanti Tigers Jižním městem. Hned úvodní duel vyšel pro znojemské barvy na výbornou, když litvínovské Bivojky padly poměrem 8:1. Ve stejný den se ještě naše žákyně utkaly se Židenicemi a nakonec braly další 3 body za výhru 2:1.

 

Druhý hrací den byl ve znamení velkých týmů. Florbal Chodov i Ivanti Tigers Jižní město mají v dívčím florbale velkou tradici a na znojemská děvčata tak čekaly tuhé boje. Avšak v obou kláních sehrálo Znojmo vyrovnanou partii a obdrželo vždy jen po jedné brance. I přesto braly holky pouze jeden bod za remizu 1:1 s Chodovem, jelikož s Tigers prohrály 0:1. Remíza s Chodovem však stačila a holky skončily na druhém místě ve skupině, které znamenalo lepšího soupeře do čtvrtfinále. Tím se nakonec staly Aligators Pozořice.

 

Znojmo předvádělo i nadále povedené výkony a Aligátorky na naše žákyně nestačily. Po trefách Kobylíkové, Cihlářové a Pelánové svítilo na výsledkové tabuli skóre 3:1 a Laufenky šly do semifinále. Mezi čtyřmi nejlepšími byly opravdu zvučná jména: Tatran Střešovice, FBC Ostrava, FbŠ Bohemians a znojemský LAUFEN. Semifinále bylo skvělým úspěchem, ale celý tým chtěl ještě víc. Dostat se do finále znamenalo porazit Ostravu a to se nakonec ukázalo jako velice těžký úkol. I přes skvělý začátek, kdy Znojmačky vedly 2:0, se holkám nepodařilo FBC porazit. Ostrava ukázala velkou kvalitu a otočila utkání na svoji stranu, které nakonec skončilo 2:6.

 

Vidina medaile však pořád žila, jedinou překážkou byl pražský Tatran. Znojmo vlétlo do utkání s velkým odhodláním a předvádělo aktivní florbal. Bohužel hned několik šancí zůstalo nevyužito a soupeř naopak trestal. Tatranky ukázaly, jak vypadá produktivita a i přes tlak LAUFENU si dokázaly poradit s každou příležitostí na sto procent a utkání nakonec ovládly poměrem 4:0. Na znojemská děvčata tak zbyla neoblíbená čtvrtá příčka, ale za jejich výkony si zaslouží velké uznání a obrovskou pochvalu!

 

K celému turnaji se vyjádřil hlavní trenér starších žákyň Jakub Martinek: „S holkama i s celým turnajem můžu být stoprocentně spokojen. Dosáhli jsme na čtvrté místo na republikovém turnaji, což považuji za velký úspěch a rozhodně jsem před turnajem nečekal, že dojdeme až tak daleko. Můj odhad byl takový, že bychom mohli dosáhnout na umístění kolem pátého místa, takže postup do semifinále předčil moje očekávání. Na druhou stranu, když už jsme byli tak blízko, tak mě mrzí, že jsme nedosáhli na vytouženou medaili. V bojích o cenné kovy se projevila herní vyspělost soupeřů a individuální kvalita jejich hráček. Za týmové výkony jsme od přihlížejících diváků a trenérů sklidili nejednu pochvalu, ale právě na těchto individuálních schopnostech jednotlivých hráček musíme do budoucna zapracovat. Výborné výkony však musíme potvrdit hned příští týden na turnaji Hummel Open Game v Brně. Děkuji celému týmu za bojovnost, odhodlání a týmovou práci.“

 

Dalším skvělým úspěchem byla účast naší hráčky v All-Star týmu celého turnaje! O tuto parádu se postarala Natálie Kobylíková. Přečtěte si její pocity z celého NMČR.

 

Ahoj Natko, máte za sebou úspěšné neoficiální mistrovství České republiky, jak si ho celý váš tým užil?

S holkama jsme si NMČR moc užili, dopředu jsme se do Prahy moc těšili a kvalitně jsme se na tento turnaj připravovali, takže se nemohlo stát, že by se nám tam nelíbilo.

 

Jak hodnotíš počínání celého týmu? Čtvrté místo je velkým překvapením nebo zklamáním?

Čtvrté místo je pro nás určitě úspěch, minulý rok jsme obsadili poslední místo, což se nám vůbec nelíbilo a chtěli jsme se o pár míst zvednout. Jeli jsme tam spíše sbírat zkušenosti a ne s tím, že bychom dovezli placku. Ovšem když už jsme porazili Aligátorky a postoupili do semifinále, tak už ta touha po medaili byla obrovská. Ale týmy které nás čekaly, byly vyspělejší a to nás bohužel o medaili připravilo.

 

Na čem teď musíte zapracovat, abyste se mohli rovnat těm nejlepším?

Zlepšit bychom měli určitě zakončení a individuální práci s míčkem, v těchto dovednostech jsme byli horší. Ale zase si myslím, že jsme nad ostatními týmy vynikali velkou týmovostí a podporou na hřišti i mimo něj.

 

Direktoriátem jsi byla zvolena do All-Star týmu celého turnaje. Moc gratulujeme! Jak moc si tohoto úspěchu ceníš?

Nominace do All-Star týmu si neskutečně cením, vůbec jsem nečekala, že by mě tam mohl někdo nominovat. Je to zásluha celého týmu a pro mě velká motivace do budoucna.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do dalších florbalových let.

 

Nahoru

Komentáře

Žádný příspěvek.