FBC 4CLEAN Česká Lípa - TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:9

Branky Znojma: Kucharič 3x, Šindelář 2x, Pánek, Žižka, Ďuriška, Kladivo

- přibližný návrat v 15:30

- s sebou: veškeré věci na hraní (oba dresy) + kartičku pojištěnce + svačinu + pití + malé kapesné + míček!

- v případě omluvy pište/volejte: 777 703 999 - trenér Pánek

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > TJ Znojmo LAUFEN CZ přivezlo z UNITED WORLD GAMES dvě zlaté medaile!

TJ Znojmo LAUFEN CZ přivezlo z UNITED WORLD GAMES dvě zlaté medaile!

Zveřejněno 29.6.2018 12:15 - TJ Znojmo - Přečteno: 620×

United World Games 2018 v rakouském Klagenfurtu a Villachu se vydařily znojemským barvám na výbornou! Čtyři týmy dovezly hned čtyři medaile! V kategorii U13 bylo Znojmo zastoupeno dvěma týmy - TJ Znojmo LAUFEN CZ Black a White. TJ Znojmo Black ovládlo svoji kategorii a TJ Znojmo White vybojovalo bronzové medaile. Ze tří možných kategorií jsme ovládli dvě! Chlapci U15 nenašli na celých hrách přemožitele a po „čisté” jízdě získali zlato! I nejstarší kluci U17 budou na United World Games vzpomínat v dobrém, když jim na krk přistála bronzová medaile.

BOYS U13

Turnaj mladších žáků byl rozdělen do dvou skupin po čtyřech týmech. Naše dva celky se tak mohly potkat až v Play-Off, jelikož tým Black hrál ve skupině A a tým White ve skupině B. Pro tým Black nezačal turnaj vůbec dobře, kluci narazili na velice kvalitního soupeře z Maďarska a připsali si na úvod prohru. Další dva zápasy již chlapci zvládli na výbornou a postoupili do semifinále z druhého místa.

Kluci z týmu White v základní skupině nepoznali přemožitele, a také se mohli těšit na vyřazovací boje. Ale co se mělo stát až ve finále, stalo se už o kolo dřív. Znojemské týmy se totiž proti sobě utkaly už v semifinále. Po vyrovnané první půlce se váhy převrhly na stranu chlapců z týmu Black, kteří si došli si pro vítězství a následné finále. Tým White se tak v boji o bronz postavil proti Villachu a diváci v hale viděli velké drama. Znojmáci vedli 5:2, ale domácí se nedali a vyrovnali minutu před koncem a po krátkém prodloužení se šlo rovnou na nájezdy. LAUFEN tuto disciplínu jasně ovládl a mohl slavit bronzovou medaili!

Finálový duel poté byl ve znamení emocí na obou stranách. Znojmo se postavilo opět proti maďarskému týmu Komárom a mělo mu co vracet. Kluci tahali od začátku za delší konec provazu a šli si pro zlaté medaile. Ještě před sladkým koncem však všem v hale zatrnulo, David Sedláček se uvolnil kolem protihráče a ten ho nevybíravě udeřil holí do obličeje. Následovaly dlouhé minuty, kdy se řešil tento hrubý přestupek. Rozhodčí rozdali dvě červené karty a znojemský obránce musel být převezen do nemocnice na šití. Naštěstí vše dopadlo dobře a LAUFENI i s Davidem zvedli nad hlavu pohár pro vítěze United World Games 2018 v kategorii U13!

BOYS U15

Starší žáci měli na úvod turnaje také nejtěžšího soupeře ve skupině, ale dokázali si s ním poradit. Další dva zápasy byly rozhodnuté již po několika minutách a tak bylo jasné, že kluci postoupí do čtvrtfinále z první příčky. I chlapci U15 poměřili síly s maďarským Komárom. Zápas to byl velice vypjatý, Znojmáci si po většinu času drželi vedení, ale nic nebylo rozhodnuto. Maďaři dali v posledních dvou minutách dvě branky a 40 vteřin před koncem vedl LAUFEN jen 8:7. Tento stav však vydržel až do konce a na znojemské lavičce propukla obrovská radost.

V semifinále se proti Znojmu představil slovinský celek Škofja Loka. Naši chlapci v tomto utkání prokázali kvalitu a s jistotou došli do finále. Stejně jako mladší žáci, tak i starší žáci vyzvali domácí celek, tentokrát však pořádající Klagenfurt. Z finále se stala přestřelka, naštěstí Znojmáci měli více střelného prachu a vyhráli 11:8, poté už se všichni mohli těšit na slavností ceremoniál a zlaté medaile!

BOYS U17

Junioři měli svůj turnaj specifický, protože se do něj přihlásily pouze čtyři týmy, a tak se hrálo skupinově každý s každým na dvě utkání. Mimo LAUFENU se na světových hrách představil francouzský Far Ouest, švýcarský Wehntal Regensdorf a slovinská Škofja Loka. Znojmáci zvládli úvodní zápas na výbornou, když porazili vysokým rozdílem tým z Francie. Další utkání již byly o mnoho vyrovnanější a především náročnější. Kluci tvrdě bojovali a vzdorovali jak švýcarům, tak i slovincům, ale ani v jednom zápase je nedokázali porazit. Škofja Loka si proti LAUFENU připsala dvě výhry a Regensdorf výhru a remízu. Znojmo si spravilo chuť až v posledním zápase, kdy odehrálo odvetu s francouzským týmem Far Ouest a opět vstřelilo přes 10 branek. I přes mírné zklamání budou kluci na světové hry vzpomínat v dobrém, jelikož jim na krku visely bronzové medaile!

Komentář hlavního trenéra výpravy Jana Šťastníka: „Celou akci hodnotím velmi pozitivně, organizačně byla na vysoké úrovni a naši mladí florbalisté tak měli možnost zažít atmosféru velmi podobnou Olympijským hrám. Samotný turnaj nebyl tak kvalitně obsazen jak jsme zvyklí, ovšem měli jsme možnost poměřit síly se soupeři z celé Evropy. Překvapil mě především maďarský florbalový klub Komárom, který nás v kategoriích do 13 a do 15 let nejvíce trápil. Do Rakouska jsme odjížděli s plánem přivést medaili ze všech tří kategorií a alespoň jednu kategorii vyhrát. Podařilo se nám vyhrát kategorie hned dvě a všechny čtyři družstva získala cenný kov. Takže ze sportovního hlediska jsme byli nad plán.“