TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5

Výsledek 3. kola Tipsport Superligy:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ Znojmo LAUFEN CZ   13:4

Branky Znojma: 2x Žižka, Šindelář, Ďuriška

Středa 12.9. 14:51:33

V pátek 14. září jsou zrušeny tréninky všech mládežnických kategorií z důvodu Znojemského historického vinobraní.

AKTUALITY

Úvod > AKTUÁLNĚ > Turnaje O pohár senátora se zúčastnilo 13 chlapeckých a 5 dívčích týmů!

Turnaje O pohár senátora se zúčastnilo 13 chlapeckých a 5 dívčích týmů!

Zveřejněno 6.6.2018 13:12 - TJ Znojmo - Přečteno: 612×

Na konci měsíce května proběhl již tradiční florbalový turnaj pro první stupeň základních škol s názvem "O pohár senátora" pod záštitou senátora p. Ing. Pavla Štohla. Turnaje se zúčastnilo celkem 18 družstev. Konkrétně ve čtvrtek 24. května se proti sobě postavily chlapecké týmy, kterých dorazilo hned třináct. Pátek 25. května patřil zase děvčatům, která bojovala o krásný pohár v konkurenci pěti škol.

V letošním ročníku se chlapecký turnaj stihl odehrát v jednom dni, jelikož se hrálo současně na třech hřištích. Ještě před samotnými zápasy se ujal slova patron turnaje senátor Ing. Pavel Štohl, který celý turnaj slavnostně zahájil. Po odehraných základních skupinách čekalo na chlapce Play-Off, do kterého se dostala pouze osmička nejlepších. V tom se nejlépe dařilo ZŠ Mládeže, která celý turnaj ovládla a získala tak senátorovu trofej a finanční odměnu pro školu v hodnotě 7.500,- na nákup florbalového vybavení. Na druhém místě se umístila ZŠ Tasovice, která získala krom poháru za 2. místo i finanční odměnu pro školu v hodnotě 5.000,- na nákup florbalového vybavení. V bitvě o bronz se utkaly ZŠ nám. Republiky a ZŠ Slovenská. Po napínavém utkání byli šťastnější chlapci z Republiky, kteří si na svém krku odnesli bronzové medaile. Díky jejich výkonu získala také celá škola odměnu v hodnotě 3.000,- na pořízení florbalového vybavení. Další odměny v hodnotách 2.500,- a 2.000,- na florbalové vybavení získaly ZŠ Slovenská a ZŠ Dobšice, která získala 5. místo v dramatickém rozstřelu samostatných nájezdů.

Dívčí týmy se nejprve utkaly každý s každým a následně se šlo na přímé boje o umístění. Ve finále se proti sobě postavily ZŠ Tasovice a ZŠ Mládeže. Tasovice ovládly boj o nejcennější kov a staly se tak mistry celého turnaje. Krom zlatých medailí vybojovaly pro svoji školu odměnu v hodnotě 4.000,- na florbalové vybavení. Děvčata z Mládežky nemusela smutnit, jelikož jim na krku přistály stříbrné medaile a jejich škola získala odměnu v hodnotě 2.000,- na florbalové vybavení. Bronz nakonec braly dívky ze ZŠ nám. Republiky, které zároveň získaly pro svoji školu odměnu v hodnotě 1.000,- na florbalové vybavení.

Chlapeckého turnaje se zúčastnily:

ZŠ Šanov, ZŠ Hrušovany n. J., ZŠ Hostěradice, ZŠ Kravsko, ZŠ Břežany, ZŠ Šumná, ZŠ Vrbovec, ZŠ Slovenská, ZŠ Tasovice, ZŠ nám. Republiky, ZŠ Mládeže, ZŠ Mareše, ZŠ Dobšice

Dívčího turnaje se zúčastnily:

ZŠ Dobšice, ZŠ Mareše, ZŠ Tasovice, ZŠ Mládeže, ZŠ nám. Republiky

Zajímavou odměnou pro první dva celky chlapeckého turnaje je postup do mezinárodního florbalového turnaje, který bude pořádat senátor Ing. Pavel Štohl ve znojemské sportovní hale v roce 2019.

Veliké poděkování zaslouží pan senátor Ing. Pavel Štohl, který zaštítil celý turnaj a do turnaje věnoval finanční odměny pro vítězné školy a krásný senátorský pohár.

Poděkování patří rovněž městu Znojmu, které zajistilo medaile pro jednotlivé hráče, občerstvení a pitný režim na oba hrací dny a poskytlo Městskou sportovní halu na tento turnaj.