TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ Znojmo LAUFEN CZ   13:4

Branky Znojma: 2x Žižka, Šindelář, Ďuriška

Úvod > AKTUALITY > Víkendový report mládežnických kategorií

Víkendový report mládežnických kategorií

Zveřejněno 25.10.2018 11:19 - TJ Znojmo - Přečteno: 262×

Elévové ZŠ Mládeže

V neděli vyrazil tým elévů ZŠ Mládeže k druhému turnaji sezóny. Znovu do Brna, tentokrát na ul. Kounicova. V prvním zápase nás čekala odveta s týmem White ze Znojma, ve druhém jsme změřili síly s GulliversO, třetí zápas jsme sehráli proti GulliversK a turnaj jsme zakončili s Hattrickem B.

Komentář trenéra Jana Vyskota: „Na tomto turnaji se nám herně dařilo. S chutí jsme šli do každého zápasu. Na dětech byl vidět větší klid proti prvnímu turnaji. Často se nevidí, aby každý hráč z týmu vstřelil gól. Nám se to podařilo. Pro děti je to velké povzbuzení. Všichni předvedli pěkný výkon.“

Dorost

Dorostenci vyrazili na třetí turnaj v sezoně do Tuřan, kde je čekali soupeři Mikulov a Blansko. Znojmo potvrdilo roli favorita a odvezlo si 6 bodů za 2 výhry. Utkání proti Mikulovu bylo ospalejší a nepadalo moc branek. LAUFEN trénoval obranu a postupný přechod do útoku, z toho důvodu skončilo utkání pouze 3:0. Utkání s Blanskem se mělo nést v podobném duchu, ale to se nestalo. Znojemští dorostenci kupili spousty chyb a pouštěli své soupeře do brejků. Po 2 třetinách tak bylo skóre nepříznivé – 2:3. Jenže v poslední části ukázali Znojmáci, co v nich je a svého soupeře rozstříleli poměrem 8:2, celkové skóre tak nakonec bylo 10:5 pro Znojmo.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FRC Mikulov 3:0

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBK Atlas Blansko 10:5

Komentář trenéra Martina Pánka: „Na turnaj jsme se přijeli soustředit na svoji hru a naučit se další věci do obrany i do útoku. Zápas s Mikulovem neměl ideální tempo na ostrý test, ale zvládli jsme ho s nulou vzadu, s čím můžeme být spokojeni. Naopak utkání s Blanskem nám ukázalo realitu: na co máme a jaký výkon jsme schopni podat. 2 třetiny jsme si mysleli, že se Blansko porazí samo a hráli jsme bezúčelně. Jednu třetinu ze šesti jsme odehráli v takovém tempu a v takovém nasazení, jak se máme prezentovat v každém zápase druhé ligy. Na klukách jsem o přestávce viděl, že jim to není jedno, trošku jsme zatopili pod kotlem a začaly se dít věci. Za 13 minut jsme vstřelili 8 gólů a jasně jsme dominovali, to byla radost, takto musíme hrát a dokazovat, na jaké úrovni jsme!“

Dorostenky

Ke svému třetímu turnaji mířily dorostenky do Křenovic u Slavkova a toužily konečně prolomit střeleckou smůlu, což se jim povedlo náramně. Do prvního utkání proti Bulldogs Brno vtrhly jako uragán a brzy se ujaly vedení 4:0. Soupeř později přeci jen našel recept na znojemskou obranu, ale stačil pouze korigovat výhru dorostenek na 7:2.

Ve druhém utkání je čekaly Aligátorky, proti kterým se jim dlouhodobě nedaří. Byly to právě ony, které se v utkání ujaly dvakrát vedení, ale Znojmačky dokázaly vždy odpovědět a v oslabení přidat rozhodující trefu na 3:2. Dvě vítězství tak dodaly dorostenkám tolik potřebnou sebedůvěru do dalších bojů.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 7:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Aligators Pozořice 3:2

Komentář trenéra Jakuba Martinka: „Oproti předchozím zápasům jsme se zvedli ve všech směrech. Konečně jsme na hřišti skutečně bojovali a prali se o výsledek. Klíčem k úspěchu byla přímočará hra do brány a zlepšení v zakončení, kterému jsme se věnovali na tréninku. Holky zaslouží pochvalu za zodpovědnou hru směrem dozadu a držení se našich cílů a herního plánu. Pochvalu si zaslouží opravdu všechny hráčky.“