Načítání...

 

 

 

BLESKOVKY

Pátek 11.1. 21:11:20

Výsledek 19. kola základní části Tipsport Superligy:

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:4

Branky Znojma: Čihal 2x, Kucharič, Šindelář

Pátek 21.12. 10:43:27

Vánoční dárečky v podobě klubových předmětů z fanshopu dorazily včas! ????

Vyzvedněte si svoji objednávku v kanceláři oddílu florbalu DNES od 14:00 do 16:00.

Další možnost vyzvednutí je ZÍTRA před zápasem A-týmu - tedy od 16:30 do 17:30.

Florbalové Vánoce jsou tady! ????????????

Pondělí 10.12. 14:03:13

Velká objednávka z VÁNOČNÍHO FATPIPE DAY už dorazila

Tento týden si můžete vyzvednout svoji objednávku v kanceláři oddílu florbalu v tyto časy:

Pondělí 16:15-17:00

Úterý 14:00-15:00

Středa 16:30-17:30

Čtvrtek 9-12

Pátek 9-12, 15-17

Nebo po telefonické domluvě s organizačním pracovníkem oddílu, Jakubem Martinkem (Tel.: 724 752 698).

 

 

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Víkendový report mládežnických kategorií

Víkendový report mládežnických kategorií

Zveřejněno 25.1.2018 9:40 - TJ Znojmo - Přečteno: 599×

Elévům ZŠ Mládeže se turnaj v Brně náramně povedl

Elévové ZŠ Mládeže měli v sobotu na programu odpolední turnaj v Brně. Postupně se v hale na Kounicové střetli s týmy GulliversO, Blanskem, Maravany a GulliversY.

Komentář trenéra Jana Vyskota: „Tento turnaj se nám opravdu povedl. Hráli jsme na hranici svých možnosti. Jak v útoku, tak v obraně nechyběla bojovnost o každý míček. Odměnou nám byly tři jasné výhry a remíza proti Moravanům. Nejlepší výkon sezóny.“

 

Elévové TJ Znojmo LAUFEN CZ se na turnaji herně vyrovnali favoritům

Poprvé v sezóně se elévové představili v hale SportPoint v Brně. V domovské hale Bulldogs Brno na ně tentokrát nečekalo nic jednoduchého, protože se postupně utkali s týmy Buldoků, Hattricku Brno, Židenic a Telnice. V utkáních proti favoritům drželi elévové krok, s Hattrickem A prohráli o dvě branky, podobné to bylo i v utkáních s Buldoky. Nakonec si chlapci připsali na své konto také dvě výhry a remízu.

Komentář trenéra Martinka: „Jednalo se o jeden z nejtěžších turnajů v sezóně, když proti nám stály možná ty nejlepší týmy v lize. Hodnocení těchto utkání je pozitivní. I když jsme je nedokázali vyhrát, tak jsme se soupeři drželi krok. Bohužel jsme nebyli tak šikovní v zakončení a zahodili jsme klidně i 10 tutových šancí za zápas. Tam nás tlačila bota nejvíc. Poprvé za rok a půl jsem v určitých zápasech stáhl hru jen na pár hráčů, což se osvědčilo a dokázali jsme hrát vyrovnanou partii. Hlavní myšlenkou ale samozřejmě zůstává, aby hrály všechny děti a dostal tak prostor pro zlepšení každý.“

 

Mladší žáci v Brně opět s vítězstvím

V neděli 21. ledna zajížděli mladší žáci TJ Znojmo LAUFEN CZ k dalším čtyřem utkáním do Brna na halu v Lesné. Tam se postupně utkali s týmy Židenice girls, Hattrick Brno, Moravany a Blansko.

V prvním zápase narazili žíci na Židenice girls, kde nebylo po první půlce vůbec jasné, kdo bude favoritem utkání. Naši mladíci nastoupili vlažně do zápasu, a děvčata z Židenic jim nedávala nic zadarmo. V druhé půlce jsme si řekli, co chceme hrát a začali jsme plnit veškeré pokyny, což přineslo ovoce v podobě vítězství 4:0. Další utkání byly proti chlapeckým týmům, kde jsme také zvítězili a to proti FK Orel Telnice 7:1, v dalším proti Blansku 8:1 a v posledním utkání jsme porazili domácí Hattrick vysoko 12:0.

Komentář trenéra Marka Krpouna: „Celkově bych turnaj hodnotil pozitivně, kluci předvedli velmi rychlou hru, jen je potřeba zapracovat na plnění určitých pokynů, aby se zvýšila úroveň hry.“

 

Starším žákům se turnaj výsledkově nepovedl

Starší žáci vyjížděli na turnaj do Hodonína, kde je čekali stejní soupeři jako při úvodních zápasech této sezony. Avšak v prvním turnaji získalo Znojmo 6 bodů, tentokrát pouze jeden. Žáci bojují o první pozice v tabulce, ale situaci si výrazně zkomplikovali, jelikož prohráli nad posledním Hodonínem 4:5 a následně získali bod za remízu s Hattrickem Brno, se kterým se přetahují o kvalifikační pozici na MČR.

Komentář trenéra Martina Pánka: „Turnaj byl pro mě velice zajímavý, na jednu stranu jsme odehráli skvělé pasáže, ale celkově jsme získali jen jeden bod ze šesti možných, což je v našem případě velká ztráta. Všichni víme, kde nás tlačí pata, přijedeme na turnaj, začne utkání a my jsme ještě v transitu a absolutně nepředvádíme hru, na kterou máme kvalitu. Říkáme si to každý turnaj a pořád je to stejné, zasloužili jsme si prohrát jen za náš přístup. Na druhou stranu jsem velice rád, že jsme dokázali ve hře předvádět prvky, které trénujeme na tréninku a naše hra má nějaký obraz. Na útočné polovině jsme začali pěkně kombinovat, ale musíme se začít tlačit více do branky, abychom dávali více gólů.“

 

Dorostenci remizovali s prvním celkem tabulky - FBC Ostrava

Dorost měl tentokrát příjemně krátkou cestu, jelikož ligový turnaj se odehrál v Brně na hale VUT. V obou utkáních na ně čekali kvalitní soupeři, nejprve první tým celé soutěže – FBC Ostrava a následně čtvrtý celek – Hattrick Brno. Trenér Pánek postavil do základní sestavy hned šest starších žáků, kteří se rozhodně neztratili. Utkání s Ostravou začalo pro znojemské skvěle, hned v první minutě LAUFEN otevřel skóre a hráči tak mohli hrát uvolněně. Průběh celého utkání byl velice vyrovnaný, v posledních třech minutách padly ještě dva góly a na výsledkové tabuli nakonec svítilo skóre 3:3. Druhé utkání museli naši mladíci odehrát bez svého trenéra a na herním obrazu to bylo znát. Hattrick od začátku utkání dominoval a hladce zvítězil poměrem 9:1.

Komentář trenéra Martina Pánka: „Na utkání s Ostravou jsem byl zvědavý, jelikož FBC je velice silné dopředu, ale bránit se mu moc nechce. Přesně jak jsem čekal, tak to vypadalo...... naši kluci hráli jedno z nejlepších utkání celé sezony a také za to byli odměněni cenným bodem. Hráli jsme aktivně, přistupovali jsme rychle k hráčům a byli jsme velice nepříjemní v obraně. V rozehrávce jsme našli klid a každý hráč výborně zvládal své individuální úkoly. Bohužel na druhé utkání jsem musel odjet zpátky do Znojma, jelikož nás s A-týmem čekalo utkání Tipsport Superligy. Je to škoda, že kluci prohráli takovým rozdílem, ale alespoň si vyzkoušeli, jaké to je hrát bez trenéra. Pokračujeme dál v práci, zlepšujeme se v obraně i v rozehrávce. Na dalším turnaji budeme zase silnější a odehrajeme další vyrovnaná utkání s jakýmkoliv soupeřem.“

 

Žákyně zvládly náročný program na výbornou!

V sobotu čekaly na naše děvčata hned dva turnaje zároveň. Liga mladších žákyň dopoledne a JM liga elévů odpoledne. Naštěstí oba v Brně. Velmi složitou situaci musel vyřešit trenér Zdeněk Frank. Bylo nutné rozdělit hráčky do dvou konkurenceschopných týmů s přihlédnutím na velkou marodku. A to se vcelku podařilo.

Trenér Frank se k náročnému výjezdu vyjádřil následovně:

Liga mladších žákyň má stále se zlepšující úroveň a všechny zápasy jsou pro naše děvčata velmi těžká. Každý soupeř se na nás chce „vytáhnout“. A bylo to poznat hned při prvním zápasu s neoblíbenými a velmi tvrdě hrajícími Židenicemi. Zasloužená a vydřená výhra 3:2 hodně bolela. Zápasy s Horní (4:0) a především s Dragons (8:0) byly herně mnohem lepší a především přinesly spoustu kombinačních a pěkných akcí. Děvčata plnila přesně pokyny trenéra a jejich hra tomu odpovídala. Nejtěžší soupeř však přišel až na samotný závěr. Brněnské Buldočky jdou do každého střetnutí s naším týmem s touhou nás porazit. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Ale naše děvčata předvedla velmi dobrou týmovou hru plnou krásných akcí a s naprostou jistotou přehrála své soupeřky 8:1. Velice dobré výkony ve všech zápasech předvedly obě gólmanky a skvělými zákroky pomohly k celkovému skvělému výsledku.

V JM lize elévů nastupují naše děvčata pouze proti chlapeckým týmům. První zápas byl pro naši sestavu hodně nešťastný a porážka 1:11 od Guliverů až moc krutá. Ale musíme vzít v potaz, že tým tvořily nové hráčky hrající svůj první turnaj v životě, mladší a méně zkušené hráčky a opor mnoho nebylo. Po rozpačitém úvodu a vysvětlení chyb nastoupily holky proti zrádným Moravanům a hodně je potrápily. Až do konce zápasu neměl soupeř vítězství v kapse, ale nakonec vyhrál 5:3. Vysoká porážka od Horní 8:2 úplně nekoresponduje s průběhem utkání, protože na šance bylo vyrovnané, ale soupeř byl mnohem produktivnější. Herně obě utkání naznačila zlepšující se výkon našich děvčat, a tudíž následovala i pochvala od trenéra. Možná i to se odrazilo v posledním klání proti dalšímu týmu Guliverů, které náš tým naprosto ovládl a zaslouženě zvítězil 9:1.

Je na místě vyzdvihnout výkon obou gólmanek (Kačky Holé a Míši Galuškové), neboť odchytaly během jednoho dne dva náročné turnaje, což je osm zápasů a až na pár drobných chybiček zvládly vše bravurně.

 

Dorostenkám se na turnaji v Brně nedařilo

Vyjádření trenéra Pechury k brněnskému turnaji:

V minulém víkendu zajížděly dorostenky do jihomoravské metropole k dalším dvěma utkáním, kde se jako první utkaly s týmem Itelligence Bulldogs Brno, se kterým bohužel prohrály 4:3. Děvčata předvedla v tomhle zápase nejhorší výkon sezóny. Místy se zdálo, že ani nechtějí hrát, nedařilo se jim zpracování míčku a o pořádné přihrávce jsem si mohl nechat jenom zdát. Bohužel svůj den neměla ani brankářka proto jsme zaslouženě prohrály.

Druhý zápas proti hráčkám SK Snipers Slavičín se nesl v trochu lepším duchu, došlo k mírnému zlepšení hry, ale opět dlouho trvalo, než jsme si nahráli. Nedokázali jsme soupeřky přehrát, i když nastoupily pouze v sedmi. I v tomto počtu se soupeřky dostaly brzo do vedení, které si už do konce utkání podržely. Nepomohla nám ani změna v sestavě ani hra od začátku třetí třetiny v šesti, ve které jsme dostali po odraženém míčku od soupeřky gól. Dále jsme již pokračovali v pěti hráčkách v poli, kde se nám podařilo korigovat výsledek na konečných 5:3.

Bohužel asi tento víkend se k nám otočila štěstěna zády a podařilo se nám prohrát oba zápasy a tím jsme zkomplikovali případný postup na MČR z druhého místa, které jsme zatím hájili. Pokud holky předvedou další takový výkon příští víkend, tak o tuto možnost zcela jistě přijdeme. Je mi pouze líto, že některé velmi zkušené hráčky zcela zklamaly.

 

Nahoru

Komentáře

Žádný příspěvek.