TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5

Výsledek 3. kola Tipsport Superligy:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ Znojmo LAUFEN CZ   13:4

Branky Znojma: 2x Žižka, Šindelář, Ďuriška

Středa 12.9. 14:51:33

V pátek 14. září jsou zrušeny tréninky všech mládežnických kategorií z důvodu Znojemského historického vinobraní.

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Znojmo zůstává Superligové!

Znojmo zůstává Superligové!

Zveřejněno 26.3.2018 15:01 - TJ Znojmo - Přečteno: 1423×

Florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ to dokázali! V posledním rozhodujícím zápase celé série porazili itelligence Bulldogs Brno 4:3 po prodloužení a zajistili si tak účast v nejvyšší florbalové soutěži – Tipsport Superlize i na příští rok! Utkání to bylo skvělé, padl znojemský divácký rekord, LAUFENI vyrovnali půl minuty před koncem a v čase 66:51 propukla v hale obrovská euforie, když přesnou ranou rozhodl Vojtěch Procházka!

630 diváků. 630 diváků se dokázalo vecpat do znojemské sportovní haly, aby mohli sledovat závěrečné klání bitvy o jižní Moravu a hlavně o Tipsport Superligu. Po infarktovém závěru to domácí zvládli a ve Znojmě se tak může slavit. Porazit tradiční klub z nejvyšší soutěže, který je známý svým zázemím, v sérii na čtyři vítězná utkání, je největším sportovním úspěchem v historii znojemského florbalu.

Slova střelce rozhodující branky Vojty Procházky: „Jako malej jsem běhal s balónkem za barákem a řval u toho, že je prodloužení rozhodujícího zápasu, Procházka střílí a dává gól. Nějak mi to asi zůstalo v hlavě, protože se mi o tom v pátek i zdálo a potom gólu mi hlavou prolítlo jen ,,ty vole, je to tady”. V sérii se potkaly dva úplně odlišný celky a jak je v týmovým sportu krásným zvykem, tak se zase ukázalo, že týmovej duch, soudržnost, parta, odhodlání, touha a radost je víc než soubor lepších individualit. Děkuju všem, že jsem mohl být u toho.“

TJ Znojmo LAUFEN CZ – itelligence Bulldogs Brno  4:3 po prodloužení

Jak probíhala celá série, tak probíhalo i poslední utkání. Hrálo se ve vysokém tempu a poměrně tvrdě, což je ve vyřazovacích bojích na denním pořádku. Gólů v 1. kole Play-Down moc nepadalo a v sobotu to bylo stejné. V čase 44:11 byl stav neustále vyrovnaný 1:1, když první branku vstřelil již ve třetí minutě utkání brněnský Mráz a v osmé minutě vyrovnával ostrostřelec LAUFENU Petr Sláma.

Druhé dějství nabídlo spoustu zajímavých situací, ale brankáři byli pány hřiště a za svá záda nepustili ani jeden míček. Šlo se tak do třetí třetiny a v té se děly věci! Lukáš Mráz přidal svoji druhou branku v utkání a čtyři minuty po něm se trefil i kapitán hostů, Jiří Juhaňák. Se Znojmem to nevypadalo vůbec dobře, snažilo se hrát na polovině Brňanů, ale z toho plynuly brejkové situace, které naštěstí pro domácí ničil skvělý Jan Hándl. 56:03 to začlo, LAUFEN si vzal timeout a šel do šesti. Znojmáci se snažili najít ideální střeleckou pozici, ale byl to soupeř, který mohl rozhodnout, avšak v cestě mu stál opět mladý talent Hándl. V čase 58:54 si vzal míček Martin Šindelář a vykřesal naději pro domácí, když jednoduše přešel přes obránce a skvěle zakončil do horní poloviny branky. Celá hala ožila a doufala v zázrak, ten nakonec nastal! Daniel Krejčíř dvakrát střílel, ale jeho pokusy byly vždy zblokovány, avšak v čase 59:38 natáhl potřetí a propálil vše, co mu stálo v cestě, rázem bylo vyrovnáno! Hala byla na nohou a Buldoci nechápali, co se děje. 630 diváků bylo ve varu a prodloužení probíhalo v naprosto neskutečné atmosféře. Čas 66:51 si bude Vojta Procházka pamatovat navždy, jelikož v tomto okamžiku dostal přihrávku na mantinel a přesnou střelou na bližší tyč rozpoutal peklo!

TJ Znojmo LAUFEN CZ tak po vítězství 4:3 v sérii nad itelligence Bulldogs Brno udrželo Tipsport Superligu!

branky (asistence) Znojma: 08:42 Petr Sláma (Pavel Palát), 58:54 Martin Šindelář (Tomáš Kucharič), 59:38 Daniel Krejčíř, 66:51 Vojtěch Procházka

Komentář trenéra hostů Kyzlinka: „Od začátku to bylo opatrné utkání. Postupem času jsme měli více ze hry a šli do vedení 3:1. Pak nastal festival neproměněných šancí. Domácí v power-play dokázali vyrovnat. Prodloužení bylo o jedné střele a ta vyšla domácím. Gratuluji Znojmu k záchraně Superligy a my musíme jít tou delší cestou k záchraně.“

Komentář trenéra domácích Šťastníka: „Kdo nebyl neuvěří, atmosféra neskutečná, hala narvaná až po strop. Mrzí mě, že se několik desítek lidí už do haly nedostalo. K zápasu: Typické utkání série, Buldoci byli o něco málo ve 3. třetině lepší, ale my jsme chtěli víc. Power-play jsme zahráli přesně tak, jak jsme si namalovali. A souhlasím, prodloužení bylo o jedné střele a dnes jsme ji měli my. Porazit Bulldogs Brno v sérii na 4 vítězné utkání je největší vítězství v historii znojemského florbalu, jsem rád, že jsem mohl být u toho. Obrovsky děkuji divákům za podporu, pro mě i hráče to byl obrovský zážitek. Bulls přeji záchranu.“