Florbal Znojmo
ZnojmoSlavia Plzeň
12:4(3:1,1:3,8:0)
so 19. 10. 2024 20:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 7. kolo

A-tým 8 góly v poslední třetině zdecimoval Plzeň a raduje se z druhé domácí výhry v řadě!

Skvělou podívanou s bohatou gólovou nadílkou nabídli divákům aktéři sobotního florbalového klání. Domácí, především zásluhou neskutečné třetí třetiny, přejeli hosty z Plzně rozdílem třídy a do tabulky si zapisují 3 body po výhře 12:4.

Po úvodním vzájemném oťukávání se Laufeni ujali rychlého vedení při první přesilovce hostů. Martin Vavřina nejprve elegantně zakončil samostatný únik a ihned po vhazování zvyšoval na 2:0 Petr Mašek. Zaskočeným hostům mnoho věcí v zápase nevycházelo a po premiérové ligové trefě Adama Kyliána navíc prohrávali již o 3 branky. Snížení skóre ještě do konce první hrací části však dokázal Plzni zařídit Balý a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Druhou třetinu odstartovali znovu lépe domácí a po druhé trefě Maška opět odskočili na rozdíl tří branek. Plzeň však dokázala využít hluché pasáže kolem poloviny zápasu. Po neproměněném trestném střílení Vavřiny, znovu ve vlastím oslabení, se dostala na dostřel slepenými brankami Malkuse a Šváchy. Znojmo ve 36. minutě nezužitkovalo nabídnutou přesilovou hru a samo po faulu Blažka 15 vteřin před koncem inkasovalo vyrovnávací gól do šatny z hole Kuhajdy.

Třetí třetiny Laufenům letos zatím nevychází, avšak opak byl v sobotu pravdou. Po dvou minutách hry se prosadil po přesné krosovce Sedláčka Tomáš Kucharič a začala ofenzivní krasojízda domácích. V rozmezí 10 minut nasypali hostům své trefy 3x Mašek, který v utkání zaznamenal celkově 5 zásahů, 2x František Blažek, druhou trefu zaznamenal Kucharič a o závěrečný zásah se postaral druhý premiérový střelec večer Damián Jelínek.

Hvězdou zápasu na straně domácích byl vyhlášen Adam Kylián. Hvězdou zápasu na straně hostů byl vyhlášen Jan Huleš.

A-tým po 7 odehraných kolech drží se ziskem 12 bodů 7. místo a ztrácí pouhé 3 body na druhý Hattrick Brno.

Příští zápas odehrají Laufeni 26.10. na půdě Hradce Králové a prodloužený víkend ukončí svátečním utkáním 28.10. na domácí půdě proti Českým Budějovicím!