Florbal Znojmo
GulliversZnojmo
4:5 po prodl.(2:3,0:1,2:0)
ne 29. 9. 2024 17:00 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga mužů, 4. kolo

A-tým po dvou letech dokázal zdolat Gullivers a za výhru v prodloužení bere cenné 2 body!

Po dvou velmi nepříjemných zápasech ve dvou posledních sezonách a s celkovým skóre 3:19 cestovali Laufeni k jihomoravskému derby na půdu Gullivers Brno. Soupeř oslabený o tahouny posledních let, Václava Černocha a Jakuba Matulu, ukázal svou kvalitu, avšak Znojmo dokázalo vyrovnaný zápas v prodloužení zlomit na svou stranu a po výsledku 5:4 bere bod navíc do tabulky.

Začátek na výbornou a gól hned v první minutě z hole prozatímního kanonýra letošní sezony Štěpána Blažka, který se prosadil i ve čtvrtém zápase letošní sezony, posunul hosty do rychlého vedení. Gullivers ještě v průběhu první desetiminutovky dokázali skóre brankami Bočka a Synka otočit, ale slepené branky kapitána Martina Ďurišky a znovu Štěpána Blažka v rozmezí 16 sekund přisoudili vedení po první třetině na stranu Laufenů.

Zkraje druhé části zdvojnásobil vedení Znojma František Blažek, kterému nabíjel svou již třetí asistencí v zápase nestárnoucí Tomáš Kucharič. Zbytek druhé části již více branek nepřinesl ani přes to, že oba týmy měly k dispozici výhodu přesilové hry.

Znojmo stejně jako v posledním domácím utkání s Havířovem nezvládlo vstup do třetí třetiny. Gullivers po půl minutě hry snížili stav druhou trefou Synka, který využil chyby v rozehrávce znojemských a sám před brankou nezaváhal. Dvě minuty na to už bylo srovnáno, když dalekonosný projektil Polzera skončil až za zády jinak skvěle chytajícího Lukáše Bauera. Zbytek základní hrací doby se proměnil v taktické šachy a vyčkávanou na chybu soupeře. Náznaky šancí na obou stranách k žádné brance nevedly, tudíž bylo jasné, že tento zápas vyvrcholí soubojem o bod navíc v prodloužení či případných nájezdech.

Jen 38 vteřin stačilo Znojmu, aby překlopilo misky vah na svou stranu. Vavřina zpoza vlastní brány přesně odhadl moment kdy vyslat do samostatného úniku Tomáše Kuchariče, který perfektně zakončil skákající balon ke vzdálenější tyči a nechal propuknout radost hostujícího Znojma.

Hvězdou utkání na straně domácích byl vyhlášen dvougólový útočník Patrik Synek. Na straně vítězného Znojma byl hvězdou zápasu vyhlášen František Blažek.

Znojmu v našlapané tabulce náleží sedmá příčka, avšak jen tři body ho dělí od prvního místa.

Příští zápas sehrají Laufeni doma proti v tabulce poslednímu nováčkovi soutěže z Náchoda. O času začátku zápasu Vás budeme informovat na sociálních sítích klubu.