Florbal Znojmo
ButchisZnojmo
9:2(3:0,2:1,4:1)
ne 13. 10. 2024 18:00 @ SH VŠE, 1. liga mužů, 6. kolo

A-tým v Praze na BUTCHIS nestačil, z palubovky lídra soutěže si odváží vysokou porážku 2:9

Nedělní podvečer znamenal pro znojemské hráče střet s dosavadním lídrem tabulky – týmem BUTCHIS. Domácí, kteří doposud ztratili body pouze s Hattrickem Brno, se ukázali jako velmi těžký soupeř a Laufenům přichystali nejvyšší prohru v sezoně 2:9.

Znojmo nepotvrdilo dobré vstupy do zápasu z posledních kol, a naopak inkasovalo hned ve druhé minutě z hole Štrobacha. S jistotou hrající domácí dokázali rychle eliminovat i sebemenší náznaky ohrožení vlastní branky a když koncem první části slepenými brankami Veleby a Pavlíčka v rozmezí deseti sekund odskočili na 3:0, čekala na znojemské ve zbytku zápasu těžká práce.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé třetině. Butchis dobře kombinoval a Znojmo si nedokázalo vypracovat souvislejší tlak. Chyby v obraně navíc přicházely především na straně hostů a domácí nemilosrdně trestali. Ve 30. a 33. minutě dostal dvakrát na středu až příliš mnoho prostoru Veleba a dvěma přesnými projektily zkompletoval hattrick. Plamínek naděje vykřesal až dvě minuty před koncem druhé periody pro znojemské Jan Novák, který uklidil do prázdné krásnou individuální akci Sedláčka.

Butchis však nepřipustil žádné dohady o vítězi a trefami Petráně a Šubrta zvýšil již tak komfortní vedení na 7:1. Korigovat dokázal podruhé v zápase na straně hostů Novák, avšak poslední slovo si vzali hráči z Prahy, když se podruhé prosadil Šubrt a závěrečnou tečku dodal zápasu Matoulek.

Hvězdou zápasu na straně domácích byl vyhlášen obránce Matěj Štrobach. Na straně hostů byl hvězdou zápasu vyhlášen Tomáš Kucharič.

A-tým se po šesti odehraných kolech nachází se ziskem 9 bodů na 8. místě tabulky.

Příští utkání sehrají Laufeni opět před vlastními fanoušky, kdy v sobotu 19.10. od 20 hodin hostí nováčka soutěže FBŠ SLAVIA Plzeň.