Extraligová premiéra pro ženy! Z Židenic si odváží těsnou prohru 5:4!

Dlouho očekávanou premiéru v nejvyšší soutěži žen si v sobotu odbyl elitní tým žen. V zápase s Židenicemi, které v loňské sezoně dokázaly také postoupit, prohrály po velmi vyrovnaném zápase 5:4.

V první třetině se na góly dlouho čekat nemuselo. Skóre otevřela už ve 4. minutě po individuální akci krásnou střelou Marie Pelánová a poslala Znojemské do vedení. Odpověď soupeřek na sebe nenechala dlouho čekat, kdy chybu v obraně využila rychlým výpadem domácí Jahodová. Dvě minuty na to už ale znovu vedlo Znojmo. Brilantní sólo akcí přes tři čtvrtiny hřiště se blýskla Eva Smutná a střelou do šibenice nedala brankářce domácích šanci. Ani toto vedení však nemělo dlouhého trvání. Ve 12. minutě se po špatně odbráněné standardní situaci prosadila Bílá.

Nerozhodný stav zlomila hned po přestávce dobře vyřešeným brejkem Eva Nečasová, která podobně jako kapitánka Smutná v minulosti nastupovala v extralize za Židenice. Domácí hráčky však přebraly otěže zápasu do svých rukou ještě ve druhé třetině, kdy trefami Bílé, Ponížilové a Janečkové odcházely před druhou pauzou do kabin s dvougólovým vedením.

Snížení přinesla Znojmu ve 45. minutě po rychlém kontru Marie Bartušková, která zakončila přesnou pobídku Báry Procházkové, pro kterou to byla již druhá asistence v zápase. Po zbytek klání se však hráčky Laufenu marně hnaly za vyrovnáním. Nepomohla jim ani nevyužitá přesilová hra v poslední desetiminutovce, ani obrovský tlak, který na soupeřky v závěrečné části zápasu dokázaly vyvinout.

Na první výhru si tak naše ženy budou muset počkat minimálně do příštího týdne, kdy se v dalším zápase představí v sobotu 16.9. od 15:00 na půdě Olomouce.