Hummel Open Game podrobně: Dorostenky předvedly strhující jízdu a vybojovaly stříbrné medaile!

Mládežnický turnaj

Další ročník Hummel Open Game je za námi. Výprava TJ Znojmo LAUFEN CZ se po rozpačitém začátku turnaje dočkala a nakonec přivezla cenný kov, o který se postaraly naše dorostenky. V Brně se představilo od 18. do 21. června celkem 205 mužstev v mládežnických kategoriích! Jak vypadala cesta turnajem našich týmů?

Elévové (účast ve 2. kole Play-Off)

Hned na úvod turnaje měl náš nejmladší výběr těžký los a Prague Tigers podlehl v pěkném zápase těsně 3:5. Ve druhém čtvrtečním zápase narazili elévové na o 2 roky starší florbalistky Židenic a uhráli cennou remízu 0:0, protože se na konec ukázalo, že naši elévové byli jediní, kdo jim v základní skupině sebral body. Druhý den turnaje přinesl hned tři zápasy. V derby s Buldoky to opět těsně nevyšlo, ale s pražskými FBŠ Bohemians sehráli elévové zřejmě nejlepší zápas ve skupině, protože s tímto silným předním celkem uhráli remízu 5:5! V posledním utkání ve skupině pak elévci splnili povinnost a porazili vysoko Husovice 13:0. Do pavouka tak postoupili ze 4. místa a v sobotu již vyhlíželi vyřazovací boje. V 1. kole narazili na Gullivers Brno B, se kterým si s chutí zastříleli a zvítězili rozdílem třídy 10:4. V osmifinále turnaje jim pak los přidělil opět tým Gullivers Brno, ale tentokrát jejich elitní tým. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a až v samém konci utkání vstřelili Brňané rozdílovou branku na 3:2 a na úkor Znojma postoupili do čtvrtfinále turnaje.

„Jsem rád, že jsme se všemi soupeři drželi krok a odehráli vyrovnaná utkání. Tým podával bojovné výkony a mrzí nás těsná osmifinálová prohra s Gullivers, kde nám chybělo trochu štěstí“, řekl k výkonům svých svěřenců trenér David Kučera.

Mladší žáci (účast ve 2. kole Play-Off)

I mladší žáci neměli start turnaje vůbec lehký a na jako prvního soupeře narazili na Panthers Praha, kterému podlehli 2:5. Ve druhém utkání skupiny nezachytili začátek a museli se poměrem 4:6 sklonit i před Uherským Brodem. Druhý den turnaje začali naši mladíci lépe a poradili si poměrem 6:2 s týmem Snipers Třebíč a v posledním utkání ještě mohli pomýšlet na posun na třetí, nebo dokonce druhé místo ve skupině. Soupeřem jim byl tým Bulldogs Brno Orange, se kterým to byla přetahovaná až do samého závěru, avšak po závěrečném hvizdu se mohli radovat Buldoci po výsledku 4:3. 4. místo ve skupině jim následně přisoudilo v 1. kole Play-Off tým TROOPERS White. Utkání plné emocí a dramatických chvil mladší žáci TJ Znojmo LAUFEN CZ zvládli lépe a v divokém zápase svého soupeře přetlačili 7:6! Bohužel stejně jako u elévů bylo 2. kolo Play-Off tím posledním na turnaji. Pavouk jim přiřkl silný Hattrick Brno, který zvítězil přesvědčivě 8:0 a nakonec si dokráčel až pro bronzové medaile.

Začátek turnaje byl pro nás velkým probuzením po dlouhé pauze. V průběhu turnaje se kluci postupně dostávali zpět do zápasového tempa a táhli za jeden provaz. Klíčové pro nás bylo první utkání Play-Off, kdy kluci dokázali pod velkým tlakem vyhrát důležité utkání a dotáhli vyrovnaný zápas do vítězného konce. Považuji to za obrovskou zkušenost pro celý tým a jsem šťastný, že se kluci s takovými vypjatými momenty poprali. Celý turnaj nám přinesl mnoho do budoucích tréninků a byl pro nás po fyzické stránce hodně náročný. Mimo jiné nám ukázal naše silné a slabé stránky, na kterých budeme pracovat“, okomentoval výkony svého týmu trenér Martin Ďuriška.

Dorostenky (účast ve finále turnaje)

Náš jediný dívčí zástupce měl svůj turnaj nabitý zvučnými týmy a v šestičlenné základní skupině sehrál 5 utkání. Rozjezd měly dorostenky dobrý, když porazily po zodpovědném výkonu v derby Židenice po výsledku 2:0. Následně přišly jejich slabší chvilky na turnaji, když nezvládly čtvrteční večerní zápas s týmem FBC Hranice a i díky nedisciplinovanosti prohrály 1:2. V pátek ráno je čekalo utkání proti 1BK Formule, a i když byly dorostenky po celé utkání jasně lepší, nedokázaly využít velké množství šancí a prohrály opět 1:2. Cesta turnajem se jim začala pomalu, ale jistě komplikovat a navíc zbývaly sehrát utkání s těmi nejsilnějšími celky. Utkání s Černými Mambami (Herbadent) ale jakoby bylo zlomem celého turnaje. Naše dorostenky sice v utkání silným soupeřkám podlehly 0:1, ale dobrý výkon je nastartoval k závěrečné jízdě turnajem, kdy začaly kosit jednoho soupeře za druhým. Zápas s Vítkovicemi byl sladkou tečkou za základní skupinou a dorostenky v něm svého silného soupeře zdolaly 2:1. Díky vítězství zakončily základní skupinu na 4. místě a v předkole Play-Off narazily na přijatelného soupeře z Písku. Dorostenky nezaskočilo ani brzké sobotní vstávání, na soupeře vlítly a vybudovaly si hned ze začátku pohodlný náskok, který se zastavil na skóre 6:1! Ve čtvrtfinále je následně čekal pikantní souboj s Bulldogs Brno a oba týmy měly stejné šance na postup. Po prvním poločase vedly Buldočky 2:1, ale Znojmo bylo trpělivé, hrálo zodpovědně a dočkalo se sladkého obratu na 3:2! Rázem byl podceňovaný tým v semifinále, kde navíc mohl Hranicím vrátit porážku ze skupiny. Zaplněná hala na VUT v Brně sledovala vyrovnaný zápas, ve kterém šly do vedení florbalistky Hranic. Těsně před koncem 1. poločasu přišel sice během 8 vteřin znojemský obrat na 2:1, ale ve druhé půli se hrál opět vyrovnaný zápas a Hranice srovnaly stav na 2:2. Až dvě a půl minuty před koncem se z nenápadné střely prosadila 2. útočná formace Znojma a vsítila rozhodující branku! Znojmo je ve finále! Dorostenky měly tou dobou v sobotu již v nohách 120 minut hry a finále tak mělo být velkou morální zkouškou. V něm se proti nim postavily Černé Mamby z Prahy a „vyprodaný“ Sportpoint za Lužánkami sledoval překvapivý úvod utkání. Hráčky TJ Znojmo LAUFEN CZ v sobě našly poslední zbytky sil a v úvodních 10 minutách svého soupeře zatlačily. Bohužel, šance zůstaly nevyužity a Černé Mamby se dostaly do vedení, které díky přesilové hře ještě navýšily a došly si po výsledku 3:0 pro zlaté medaile. Po závěrečném hvizdu ale byly vidět úsměvy na obou stranách, protože stříbro se také počítá!

„Na turnaji jsme splnili oba cíle do sytosti, protože jsme si to chtěli hlavně užít a zahrát si dostatek zápasů. Skupina byla jako na houpačce, ale holky v sobě našly obrovskou morální sílu, když se nezalekly zvučných soupeřů. V pavouku jsme navíc museli dvakrát otáčet nepříznivý stav, což může být dost těžké. V sobotním Play-Off si holky šáhly na dno svých sil a já jen hrdě přihlížel finálovému utkání, kdy vyčerpaný tým dokázal přehrávat silné Černé Mamby. Je velká škoda, že jsme ve finále nedokázali vstřelit první gól utkání, protože ve druhém poločase už nebyly síly na zvrat. Jsem na holky pyšný, stříbro si zasloužily,“ řekl spokojený kouč Jakub Martinek.