Měsíc výjezdů zakončený výhrou! A-tým v dramatickém zápase veze 3 body z Kladna

Měsíc září končí a s ním také série venkovních zápasů pro elitní tým mužů. Ve 4. kole zavítali hráči Znojma do dalekého Kladna, kde po fantastickém týmovém výkonu berou 3 body za vybojovanou výhru 5:4!

Domácí Kladno začalo zápas očekávaně a po celý průběh hry to byli právě oni, kdo více tvořil hru na míčku. Znojemští se pak zaměřovali především na kompaktní obranu a rychlé brejky. Ve 12. minutě potvrdil tyto slova mladičký Vavřina, který zužitkoval svou rychlost a jednoručním zakončením se štěstím překonal Janouška v domácí brance. Kladenští ale nepustili znojemské do vedení na dlouho, pěknou sehrávku do středu hřiště pověsil nad Lysákovo rameno domácí klenot Bachmaier. Atraktivní první třetina nabídla fanouškům ještě dvě branky. V 17. minutě se rychlým manévrem kolem branky prosadil desátým gólem v sezoně Petr Mašek, ale v závěru první hrací periody využil prostoru v malém brankovišti vyrovnávací trefou Fojtík.

Ve druhé třetině nabíral kladenský tlak na obrátkách a naši hráči se museli rychle přizpůsobit, pokud chtěli v zápase pomýšlet na body. Ve 23. minutě dostal Kladno do vedení po dorážce Kuchynka, který uklidil odražený míč po střele staršího z bratrů Chroustů. Dotáhnout Znojmo k vyrovnání mohl ve 25. minutě z trestného střílení Mašek – avšak Janoušek jeho forhendovou střelu vyrazil. Dvě minuty na to už se ale muži radovali po dalekonosné bombě Vlčka, který téměř z poloviny hřiště rozvlnil síť v bráně domácích. Zbytek třetiny už byl gólově hluchý, prim hráli oba brankáři a především hostující Lysák deptal místní kanonýry místy až neuvěřitelnými zákroky.

Třetí třetinu zahajovalo Znojmo v oslabení po faulu Maška z konce třetiny druhé. Kýžený gól však Kladno z přesilovky nevytěžilo a prostor promluvit do zápasu dostali hosté. Půlminutku z říše snů režíroval na straně Znojma ve 45. minutě Tomáš Kucharič. Nejzkušenější hráč týmu se sebevědomě postavil k druhému trestnému střílení zápasu a přesnou střelou nad rameno Janouška poslal Znojmo do vedení 4:3. Dvacet vteřin poté pak ziskem míčku na polovině hřiště vytvořil přečíslení 2v1, milimetrovou přihrávkou našel před prázdnou brankou Dennise Šťastníka, který zvyšoval na 5:3 a tento gól se nakonec ukázal jako vítězný. Kladenští reagovali oddechovým časem a zahájili mohutný nápor ve snaze o vyrovnání. Místy až drtivý tlak dostával Znojmo do úzkých, ale skvěle chytající Adam Lysák se v brance překonával a obrana zvládala pokrývat nebezpečné prostory. S ubývajícím časem se na hole domácích vkrádala nervozita. Čtyři minuty před koncem zkusili kladenští hru bez brankáře a zatlačili hosty ještě více do bloku. Tlak vrcholil, ale výsledkem bylo pouze snížení na 5:4 z hole Fojtíka.

A-tým tak z Kladna veze velice ceněné 3 body a po 4 kolech drží fantastické čtvrté místo! Hvězdou zápasu byl na straně Znojma vyhlášen kapitán Martin Ďuriška.

Příležitost přidat další body do tabulky dostanou naši hráči již ve čtvrtek 28.9. od 19:30, kdy ve svátečním zápase hostí v domácí premiéře nováčka soutěže z Čelákovic. Všechny diváky tímto srdečně zveme do ochozů!