Florbal Znojmo
ZnojmoNáchod
6:2(3:0,0:0,3:2)
so 5. 10. 2024 17:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 5. kolo

Přesvědčivá výhra nad nováčkem z Náchoda přinesla Laufenům další 3 body do tabulky!

Sobotní podvečer se ve sportovní hale ve Znojmě nesl v pozitivním duchu. A-tým dokázal navázat na výhru proti Gullivers a aktuálně poslední tým tabulky z Náchoda porazil rozdílem čtyř branek 6:2!

K vítězství vedl opět skvělý nástup do utkání, kdy hned ve druhé minutě zařídil po Novákově milimetrovém pasu vedení domácím kapitán Martin Ďuriška. V 11. minutě bylo ještě veseleji. Sedláček nezištnou zpětnou přihrávkou našel Petra Maška, který propálil blok hostujících hráčů a podruhé překonal brankáře Skalického. Třetí zásah domácích obstaral v poslední vteřině přesilové hry Tomáš Kucharič. Ten se na svém oblíbeném místě u mantinelu nerozpakoval a trefil přesně pod ruku na přední tyč.

Náchod se ve druhé třetině opticky zvedl, avšak ke gólovému vyústění to nevedlo. V brance domácích znovu dostal šanci Lukáš Bauer a i tentokrát se předvedl hned několika skvělými zákroky. Když ani dvě přesilové hry nepřinesly hostům žádnou branku, odcházelo se i do třetí třetiny za stavu 3:0 pro domácí Laufeny.

Vstupy do třetí třetiny stále zůstávají pro znojemské noční můrou. I tentokrát se soupeř dokázal prosadit hned v první minutě hry, kdy pěknou kombinaci zakončil nad rameno Bauera Kříž. Znojmo poučeno z předchozích zápasů nepanikařilo a trpělivě se drželo své hry. Náchod musel hru otevřít a jednu z chyb dokázal využít po nádherné přihrávce Nováka svou druhou trefou Petr Mašek. O minutu a půl později sice snížil na 4:2 Vysoký, avšak i na jeho gól dokázali domácí najít odpověď, když se na středu prosadil osamocený Martin Vavřina. Závěrečný tlak domácích ve snaze o korekci potrestal do prázdné klece druhý dvougólový střelec zápasu Tomáš Kucharič a výsledek zápasu tak stanovil na 6:2 ve prospěch domácích.

Hvězdou zápasu na straně domácích byl vyhlášen aktuálně nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Kucharič. Na straně hostů byl nejlepším hráčem zápasu zvolen brankář Vlastimil Skalický.

V příštím zápase odcestují hráči A-týmu na půdu aktuálně prvního celku tabulky Butchis. Zápas začíná v neděli 13.10. od 18 hodin na pražské hale VŠE.