Přesvědčivé vítězství v ligové generálce! A-tým zdolal Aligators a vyhlíží úvodní kolo ligy.

Skupinovou fázi vrcholové části poháru Českého florbalu ukončili znojemští hráči před domácím publikem na výbornou. Tým Aligators v něm po kontrolovaném výkonu, podpořeném dobrou defenzivou, přehráli 7:2 a do nedělního prvního kola ligové soutěže půjdou na vítězné vlně.

Po zkušenosti z loňské sezony, kdy Aligatoři dokázali Znojmo na domácí půdě porazit, kladli trenéři důraz na dobrou přípravu a eliminaci jakéhokoliv podcenění soupeře. To se domácímu týmu povedlo a od úvodních minut byl nebezpečnějším týmem, což demonstroval v úvodní desetiminutovce svou brankou jak Kucharič, tak v přesilovce zakončující Mašek. Hosté se k mnoha šancím v první třetině nedostali a tak se do kabin odcházelo s výhodou 2:0 pro domácí.

Druhá třetina přinesla rychlé snížení z hole hostujícího Zbořila, který našel skulinku v postoji jinak dobře chytajícího Lysáka. I na tuto branku však našli hráči Laufenu odpověď. Chybu obrany hostů potrestal ve 29. minutě při chuti hrající Novák a minutu před druhou pauzou využil přesilovku již podruhé v zápase domácí kanonýr Mašek.

Tříbrankový náskok domácích hráčů se mohl zdát jako dostačující, avšak hosté rozhodně neskládali zbraně. Důkazem toho byla krásná individuální akce Hladkého, který proskočil obranou a přesnou střelou snížil na 4:2. Nevyužitá přesilovka Znojma dostala hosty ještě více na koně a v hale se začalo schylovat k mírnému dramatu. To umocnilo ještě vyloučení domácího Světlíka za hrubost a umožnilo Aligators výhodu přesilové hry. I přes místy drtivý tlak hostů dokázala obrana domácích odolat a ve zbytku zápasu už neinkasovala jediný gól. Finální podobu skóre dali v samotném závěru skórující Vavřina, Kucharič a Blažek – 7:2.

Znojmo zakončilo pohárovou skupinu na 3. místě se ziskem 3 bodů a postupem do 4. kola vyřazovací části. Již tuto neděli pak v Praze odstartují od 17:00 první kolo ligového ročníku!