První domácí výhra A-týmu! V infarktovém zápase udolal Orku 4:3.

Sváteční čtvrtek se pro A-tým nesl v duchu ligové premiéry před domácím publikem. Povzbuzeni dvěma výhrami v řadě se silnými soupeři se proti nováčkovi soutěže očekával další tříbodový zápis. Cesta k němu však nebyla vůbec jednoduchá!

Oba týmy vstoupily do zápasu trpělivě a kontrolovaně, ale byli to hosté, kdo našel v obraně Laufenu první skulinku. Pěknou kombinační akci celé pětky zakončil z křídla nikým nehlídaný Čáp a poslal Orku poprvé a naposled v zápase do vedení. Znojemští se gólem nenechali příliš zaskočit a kontrovali hned o dvě minuty později. Na křížný pas Nováka si seběhl Kucharič a pohodlně uklidil vyrovnávací branku. Čtyřicet sekund na to sehráli oblíbený signál ze standardní situace přihrávající Vavřina a na středu nikým nehlídaný kanonýr domácích Petr Mašek jedenáctým gólem v sezoně přiřknul vedení domácím. Znojmo od této chvíle bylo na hřišti lepším týmem, tlačilo se do střelby a velmi úspěšně mařilo veškeré pokusy Čelákovic o vyrovnání. Stav se ale do konce první části nezměnil, a to především díky výkonu Zetka v bráně hostů.

V periodě druhé od počátku opět diktovali tempo hry domácí. Orka hrozila především z rychlých brejků, které však pochytal s jistotou chytající Pechura. Zetek na druhé straně se nenechával zahanbit a několikrát zachránil hosty od další inkasované branky. Ve 32. minutě už se však diváci třetího gólu dočkali. Další ze šikovných signálů domácích zužitkoval krásnou střelou do šibenice Milan Palášek. Hosté se nedokázali vymanit z neustálého tlaku ze strany dobře hrajícího Znojma, a to trestalo o čtyři minuty později. Rychlé přečíslení s přehledem vyřešil Petr Mašek přihrávkou do prázdné brány a pro Františka Blažka již nebyl problém skórovat – 4:1. Do třetí třetiny tak odcházelo Znojmo s náskokem 3 branek a před hosty stál velmi těžký úkol s vývojem zápasu něco udělat.

Lehkovážný nástup domácích ze šatny však dodal Orce povzbuzující impuls. Dvacet sekund od vhazování si nenápadná střela Sedláka našla cestu až za záda Pechury a rázem bylo v zápase opět o co hrát. Znojemští měli několikrát nabito v naprosto vyložených šancích, ale Sedláček, Mašek ani Kucharič nedokázali překonat famózně chytajícího Zetka. Pro domácí se pak jako velmi pravdivé ukázalo přísloví nedáš, dostaneš. Další z pěkných kombinací zakončil na středu volný Zoubek a poslední desetiminutovka pak slibovala velké drama. V 51. minutě poslal A-tým do oslabení Vavřina a mohl pak jen děkovat spoluhráčům, kteří odolali a srdnatě bránili hubený náskok. Nemohoucnost v zakončení, senzační Zetek a nervy na holích nedovolily domácím přidat pátý gól, který by zajisté zlomil zápas na jejich stranu, a tak Orka sáhla v 58. minutě po hře bez brankáře. Infarktový závěr ještě umocnil brankář Pechura, který špatným výhozem věnoval soupeři přečíslení 3v1. Famózním tygřím skokem však dokázal celou situaci na poslední chvíli zachránit a zajistil, že tři body zůstanou doma!

Hvězdou zápasu na straně domácích byl vyhlášen mladý obránce David Sedláček. Na straně hostů to pak nemohl být nikdo jiný než brankář Aleš Zetek. Gól a asistence Petra Maška pak katapultovala znojemského snipera opět do čela kanadského bodování celé soutěže!

Příští zápas odehraje A-tým na půdě dalšího nováčka z Hradce Králové v sobotu 30.9. od 18 hodin!