Florbal Znojmo
ZnojmoTorpedo
9:10 po prodl.(3:1,3:2,3:6)
so 21. 9. 2024 19:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 3. kolo

Třígólový náskok po dvou třetinách na výhru nestačil. Dva body po výhře v prodloužení si odváží Havířov

Úvodní domácí utkání sezóny sehráli v sobotu Laufeni se staronovým účastníkem soutěže Torpedem Havířov. Utkání plné zvratů nakonec skončilo lépe pro hostující celek, který ukořistil po vítězství 10:9 v prodloužení bod navíc.

Hosté vstoupili do utkání lépe a ujali se ve 4. minutě vedení zásluhou Vilíma. Domácí nezpanikařili, a ještě do pauzy otočili vývoj zápasu třemi brankami. Dvakrát zafungovala spolupráce Martin VavřinaFrantišek Blažek a první jmenovaný, především trefou na 3:1 v oslabení, ohromil domácí fanoušky. Mezi dvě branky znojemského mladíčka zvládl vklínit svou trefu i Tomáš Kucharič, který tak bodoval zatím v každém utkání ligového ročníku.

Do druhé periody vstupovali domácí s výhodou přesilové hry, avšak její začátek byl hororový. Hned po 17 vteřinách zaskočili domácí defenzivu rychlou kombinací Peřka s Vilímem, který zapsal v zápase svůj druhý gól. V pokračující výhodě ale Znojmo přeci jen trestalo. Štěpán Blažek natáhl na ose hřiště a trefil se tak i ve třetím zápase sezóny. O tři minuty později potrestal minelu domácích Kloza a snižoval na 4:3. Poslední slovo si ovšem vzala první obranná dvojice Laufenů, David Sedláček přesnou střelou kolem masky a po něm opět v přesilové hře Štěpán Blažek nasměrovali svůj tým před třetí třetinou do vedení 6:3.

Havířov rozhodně neskládal zbraně a v prvních sedmi minutách třetí třetiny dokonale vytrestal hluchou pasáž domácích. Třetí a čtvrtá trefa Vilíma, druhý zásah Klozy a šikovná teč Szemly dostala hosty znovu do vedení – 6:7. Znojemští se opírali o přesilové hry a po vyloučení Mikuloka vyrovnal skóre Petr Mašek. V 54. minutě využil brejkové příležitosti druhou trefou v zápase Szemla a výhodu vrátil na stranu Havířova. Znojmo však stále těží z branek nestárnoucího Tomáše Kuchariče, napoprvé ještě sudí jeho trefu ze vzduchu neuznali, podruhé už ale domácí kanonýr mířil přesně. Necelou minutu na to bylo v hale ještě veseleji. Vojtěch Vlček se šikovně uvolnil po mantinelu a přesnou střelou na zadní tyč rázem přiblížil Laufeny ke třem bodům. Nervózní závěr a lehce zbytečný faul Nováka věnoval Torpedu 20 sekund početní výhody a ty byly beze zbytku využity. Vilím svou pátou trefou prostřelil chumel hráčů před Lysákem a oba týmy již začaly spřádat plány na prodloužení.

Souboj 3 na 3 trval přesně tři minuty a čtyři vteřiny. Bránící Novák ztratil v souboji s Košarišťanem hokejku a pak mohl jen sledovat, jak na zadní tyči nehlídaný Kloza přisoudil bod navíc na stranu Havířova.

Nejlepším hráčem zápasu na straně domácích byl vyhlášen dvougólový Martin Vavřina. Na straně hostů byl bez debat nejlepším hráčem vyhlášen autor pětigólového představení Jakub Vilím.

Další zápas sehraje A-tým v neděli 29.9. od 17 hodin na půdě Gullivers Brno!