Úvodní kolo s plným počtem bodů! A-tým odváží z Prahy cenné vítězství.

Nedělní úvodní kolo 1. ligy mužů začali znojemští hráči vydřenou výhrou na půdě pražského Startu. Ač po první třetině museli kluci dohánět dvougólovou ztrátu, mohli se na konci po úspěšném obratu radovat ze zisku všech 3 bodů.

První třetina zápasu se odehrávala převážně v režii domácích. Skóre otevřel ve 12. minutě po hezké individuální podél mantinelu Bezpalec. Vyrovnání obstaral po ukázkově vyřešené brejkové situaci Blažek, ale Start na jeho gól dokázal reagovat slepenými góly Syrovátka a Škorpy. Dvougólová ztráta o pauze donutila trenéry Znojma k reakci a stažení sestavy na dvě formace.

Zlepšená hra přinesla hostujícím kýžené vyrovnání, kdy nejprve přesilovou hru využil krásnou střelou do šibenice Mašek a o 5 minut později si při přečíslení srazil přihrávku Nováka do vlastní branky Pospíchal. Vedení Startu vrátil přesnou střelou v přesilovce domácí Kolář, ale ve skvělé formě hrající Mašek individuální akcí zařídil po dvou třetinách smírný stav – 4:4.

Vyloučení domácího Chaloupky ve 45. minutě nabídlo Znojmu druhou přesilovku v utkání a i podruhé z ní znojemští vytěžili gól. Po přihrávce Ďurišky pálil ze své oblíbené pozice přesně Kucharič a poslal Znojmo poprvé v zápase do vedení. Utkání nabíralo na obrátkách a šance střídala šanci. Silnou pasáž dokázali domácí využít v 52. minutě zásluhou Dudy a hned 23 sekund poté potrestal opařené hosty přesnou střelou Josefovič. Znojemské však ani tenhle vývoj událostí nepoložil. Secvičenou standardní situaci po přiťuknutí Nováka využil Mašek, čímž zkompletoval hattrick a začínalo se opět od nuly. Dvě minuty poté pak znovu Novák dokázal obejít domácího beka, předložil na střed Kucharičovi a ten se z těchto pozic nemýlí! Start už na tento zásah nedokázal najít odpověď a jeho zmar v závěru střelou do prázdné brány korunoval Vavřina svou premiérovou trefou v seniorské kategorii.

Znojmo tak na půdě Startu vyválčilo velmi cenné 3 body do tabulky. Hráčem utkání se stal po právu autor hattricku a jedné asistence Petr Mašek. Další zápas sehraje A-tým na půdě brněnských Bulldogs v neděli 10.9. od 18:30.