Související zápasy

Florbal Znojmo

Víkendové domácí zápasy přinesly ženám pouze dva body

Po sérii venkovních utkání se už nemohly ženy dočkat, až poprvé vyběhnout na domácí palubovce a před svými fanoušky. K prvním domácím utkáním sezóny dorazily hráčky Světlé nad Sázavou a Kutné Hory.

Sobotní utkání začlo v 19 hodin proti týmu Světlé nad Sázavou. Znojemské hráčky vstoupily do zápasu velmi aktivně a hned v 5. minutě otevřela skóre Eva Smutná, střelou od mantinelu překonala brankářku soupeře. Jen o několik vteřin později se Znojmu podařilo navýšit vedení, když Smutná našla na středu hřiště Adélu Spoustovou, která přesnou střelou upravila stav na 2:0. Znojemský tlak pokračoval, v 7. minutě se znovu prosadila Eva Smutná. Tentokrát se ocitla v předbrankovém prostoru, kde po přihrávce od Natálie Turini poslala míček na zadní tyč a zvýšila náskok na 3:0. Světlá nad Sázavou však rychle odpověděla. V 10. minutě využila standardní situaci Hermannová, která byla nikým nehlídaná před brankou a snížila na 1:3. Znojmo ale nadále tlačilo a ve 12. minutě Bára Procházková předvedla šikovný průnik z rohu hřiště, přesnou střelou pod ruku brankářky zvýšila na 4:1. Světlá na Sázavou však do konce první třetiny ukázala svou sílu a skórovala dvakrát. Nejprve Milfaitová v 15. minutě a poté Bartošková v 19. minutě, čímž stáhla náskok Znojma na 3:4.

Ve druhé třetině se hra uklidnila, ale ve 21. minutě se dostaly hráčky Světlé na Sázavou k odraženému míčku před brankou a Urbanová vyrovnala na 4:4. Obě strany pak bojovaly o každý míček, ale do konce třetiny již žádný gól nepadl.

Třetí třetina přinesla další dramatický zvrat. Ve 41. minutě se Světlé na Sázavou podařilo poprvé v zápase dostat do vedení, když hráčka zavěsila míček do šibenice z poloviny hřiště a upravila na 5:4. Znojmo však okamžitě reagovalo. Díky vysokému pressingu vybojovaly hráčky míček na útočné polovině a Adéla Spoustová s klidem srovnala na 5:5, což poslalo utkání do prodloužení.

V úvodu prodloužení se Znojmo ocitlo v oslabení, když byla Natálie Nesnídalová vyloučena za sekání, ale hráčky Světlé na sázavou tuto výhodu nevyužily. V 63. minutě se Znojmu podařilo rozhodnout. Natálie Turini našla na středu volnou Adélu Spoustovou, která střelou zajistila Znojmu 2 body.

Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Adéla Spoustová, která se podílela na klíčových momentech zápasu.

Nedělní utkání odstartovalo ve 14 hodin a od prvních minut bylo patrné, že oba týmy přistoupily k zápasu opatrně. První třetina přinesla spíše defenzivní souboj a šance zůstaly nevyužity. Oba týmy si vytvořily příležitosti v přesilových hrách, ale ani Znojmo, ani Kutná Hora nedokázaly skórovat.

Ve druhé třetině dostala Kutná Hora příležitost přesilové hry po faulu Evy Smutné. Paradoxně to však bylo Znojmo, kdo se prosadil. Adéla Spoustová v úniku otevřela skóre a dostala Znojmo do vedení 1:0. Kutná Hora však ve své početní výhodě pokračovala a tentokrát byla úspěšná. Před brankou Šplíchalové dotlačila míček za její záda Trpišovská a srovnala stav na 1:1.

Ve 29. minutě dostaly příležitost Laufenky a využily svou přesilovou hru. Nela Čerstvá vyslala střelu z půlky hřiště, která prošla až za záda brankářky Kutné Hory a Znojmo se znovu ujalo vedení 2:1. Nicméně soupeř okamžitě reagoval. Po chybě v obraně Znojma srovnala Venclová na 2:2.

Ve 36. minutě se blýskla Eva Smutná, která zastavila útok Kutné Hory a rychlým protiútokem dostala Laufenky opět do vedení 3:2. Bohužel o pouhých deset vteřin později se Kutné Hoře podařilo vyrovnat na 3:3 po nepozornosti znojemské obrany.

Třetí třetina přinesla zvrat. Kutná Hora rychle otočila zápas, když Helcová zvýšila 4:3. V 52. minutě navíc přidala Hanesová další gól, čímž Kutná Hora zvýšila na 5:3. Znojemské hráčky se i přes dvougólové manko vzdávaly a snažily se vyrovnat, ale brankářku soupeře již překonat nedokázaly. Zápas tak skončil vítězstvím Kutné Hory 5:3.

Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Eva Smutná.