Související zápasy

Florbal Znojmo

Vstup do sezony vyšel A-týmu jen z poloviny. Po prohře v Otrokovicích vydolovali muži na půdě Orky důležitou výhru!

Začátek zápasu 1. kola 1. ligy mužů byl ze strany Laufenů povedený, když je do vedení poslal navrátilec do sestavy Štěpán Blažek. Otrokovice však po celý zápas dokázali na vstřelené branky Znojma reagovat dvěma vlastními. Když tak na konci druhé třetiny vyrovnával Tomáš Kucharič na 2:2, odskočili domácí Otrokovice na startu poslední části do vedení 4:2. Snížení Adama Klimeše na 4:3 a závěrečnou snahu o vyrovnání pak utnul dvěma ze svých 4 zásahů kanonýr Otrokovic František Vykopal.

Po výsledku 6:3 z pohledu Otrokovic se tak znojemští vraceli domů bez bodu a s velkou motivací uspět na hřišti loňského nováčka Orka Stará Boleslav.

Po dlouhé cestě do Mladé Boleslavi, kde soupeř hraje své domácí utkání, navíc komplikované nepříznivým počasím, se Znojmo nedokázalo dostat do tempa. Dobře kombinující domácí vytěžili z první třetiny vedení 1:0 po trefě Kramela a na startu druhé periody zdvojnásobil jejich vedení ex-sparťanský Pruner. Ve 27. minutě podržel spoluhráče chyceným trestným střílením brankář Lukáš Bauer a kontaktní trefou o minutu později na něj navázal Vojtěch Vlček, který se dobře zorientoval ve skrumáži před brankou. Orka však dokázala na trefu znojemského obránce reagovat slepenými góly v rozmezí jedné minuty a do třetí třetiny šla s nadějným náskokem 4:1.

Laufeni stáhli sestavu na dvě formace a odhodláni zápas otočit začali manko velmi rychle stahovat. Na 4:2 korigoval hned po dvou minutách třetí části Martin Vavřina a o pět minut později uklízel po pohledné kombinaci do odkryté klece František Blažek – 4:3. Opaření domácí začali kupit chyby a jednu z nich proměnil ve vyrovnání krásnou střelou Štěpán Blažek. Obrat dokonal tři minuty před koncem v přesilovce svou druhou trefou v utkání František Blažek a zařídil tak Znojmu velmi cenné 3 body! Za zmínku rozhodně stojí, že pod všechny 4 branky se asistencí podepsal novopečený otec Tomáš Kucharič, kterému k přírůstku do rodiny ze srdce gratulujeme!

A-tým se po dvou kolech nachází se ziskem 3 bodů na devátém místě tabulky. V dalším zápase se představí v sobotu 21.9. na domácí půdě proti zatím neporaženému Torpedu Havířov. Utkání začíná ve sportovní hale v 19:00 a budeme rádi, když přijdete znojemské hráče v domácí premiéře podpořit v co největším počtu!