Zakletá branka Letky! A-tým se z Ostravy vrací s prohrou 0:5

Nepříjemný sváteční výjezd mají za sebou hráči znojemského Laufenu. Proti soupeři, který se v tabulce nachází na hraně bojů o předkolo, byl možná papírovým favoritem, bohužel nedokázal na hřišti tuto roli potvrdit a prohrál jednoznačně 0:5.

Už před odjezdem počítali hosté oslabení v kádru, kdy kvůli zranění chyběl František Blažek s Tomášem Bajkem a také distancovaný kanonýr Petr Mašek. Letka vstoupila do zápasu aktivněji a dobře narušovala znojemskou rozehrávku. Herní převahu domácích zúročil poprvé ve 13. minutě Vojáček, který přesně umístil střelu ze středu hřiště za záda Lukáše Bauera v brance Znojma. O tři minuty později domácí svůj náskok zdvojnásobili. Vyloučení Kuby potrestal důrazem na brankovišti Blana. Letka si tak do první pauzy odnášela vedení 2:0.

Druhou třetinu začalo náporem Znojmo a výsledkem tlaku bylo vybojované trestné střílení. K exekuci se postavil matador Tomáš Kucharič, avšak skvělého Bazalu v brance domácích ani on překonat nedokázal. O pár minut později se už ale radovali znovu domácí. Druhé vyloučení Kuby v zápase potrestal dělovkou z poloviny hřiště Vojáček. Možnost přesilové hry dostali k dispozici ve 29. minutě i znojemští. Svou šanci ovšem využít nedokázali, navrch dokonce po chybě inkasovali z hole Vojáčka, který dovršil hattrick. Pátý zásah na účet domácích přidal po další individuální chybě Znojma Šimík, čímž dostal z branky Bauera, kterého nahradil Jakub Pechura. Více se už ve druhé třetině neudálo a do třetí třetiny tak šli s jasným vedením 5:0 domácí.

Třetí třetina pokračovala v nastoleném obraze zápasu. Hráči Letky byly aktivnější, lépe kombinovali a byli i nebezpečnější v zakončení. Znojmo se k zakončení dostávalo spíše sporadicky a spolehlivý Bazala dokázal eliminovat veškeré jejich šance. Vstřelený gól nepřinesla ani druhá přesilovka pro hosty v 53. minutě po vyloučení Zacha. Zápas už ve třetí třetině více branek neukázal a tak si domácí Letka připisuje na své konto vítězství 5:0.

Nejlepším hráčem na straně domácích byl vyhlášen autor 4 kanadských bodů Jan Vojáček. Na straně hostů byl hráčem zápasu vyhlášen Dennis Šťastník.

Další zápas čeká znojemský A-tým na domácí půdě v sobotu 4.11., kdy od 20:00 hostí v domácí hale soupeře z Chomutova.