SK JihlavaZnojmo
4:5 po prodl.(1:2,1:0,2:2)
pá 20. 9. 2024 19:30 @ SH SK Jihlava, 1. liga žen, 1. kolo

Ženy vybojovaly dva body v dramatickém utkání proti Jihlavě!

Znojemské florbalistky se v pátek večer vydaly na odložené utkání 1. kola 1. ligy žen proti Jihlavě, kde svým bojovným výkonem dokázaly urvat dva cenné body.

Zápas byl od začátku vyrovnaný a napínavý, což se projevilo i na skóre. První gól padl až v 10. minutě, kdy Natálie Turini přesnou střelou z první využila přesilovou hru a dostala LAUFENKY do vedení. Avšak radost Znojma netrvala dlouho, protože ve 12. minutě Jihlava rychle odpověděla gólem Jaškové.

Druhý zásah pro Znojmo přišel opět v přesilové hře. Bára Procházková dorazila odražený míček ve skrumáži před brankou a Znojmo se mohlo radovat z vedení 2:1, se kterým odešlo do šaten po první dvacetiminutovce.

Druhá třetina přinesla napětí i šance na obou stranách. Hned na jejím začátku byla vyloučena znojemská Nela Čerstvá. Přestože Jihlava měla dobrou příležitost, díky vynikajícímu výkonu mladé brankářky Gabriely Jarošové, která předváděla neuvěřitelné zákroky, se Znojmu podařilo ubránit a udržet vedení. Ve 32. minutě mělo Znojmo další šanci na zvýšení náskoku, když získalo třetí přesilovou hru, tentokrát ji však LAUFENKY nevyužily. O tři minuty později se Jihlavě podařilo vyrovnat, když Běhounková dorazila míček do branky a srovnala na 2:2.

Třetí třetina začala pro Znojmo nepříznivě, když jihlavská hráčka Šulová využila nepozornost obrany a střelou od mantinelu na bližší tyč překonala brankářku Jarošovou. Jihlava se tak poprvé v zápase dostala do vedení. Znojmo se však nevzdávalo a dále bojovalo o každý centimetr hřiště. Ve 47. minutě došlo k dalšímu oslabení Znojma, tentokrát byla vyloučena Procházková, ale ani tentokrát Jihlava svou početní výhodu nevyužila.

Ve 52. minutě se však Znojmo opět prosadilo a srovnalo skóre na 3:3, když Eliška Tesaříková vystřelila z dálky a její střela skončila za zády jihlavské brankářky. Závěr zápasu přinesl obrovské drama. Jihlava se znovu dostala do vedení, když Bednářová po výběhu z rohu prostřelila brankářku a poslala svůj tým do vedení 4:3. Znojmo však mělo ještě jednu šanci díky pokračující přesilové hře, a tuto příležitost si nenechaly LAUFENKY ujít. S koncem početní výhody Znojma našla Procházková volnou Anetu Balážovou na středu hřiště, a ta střelou po zemi srovnala na 4:4 a poslala utkání do prodloužení.

Prodloužení bylo opatrné, nakonec to byla znojemská dvojice Jelínková – Mikešová, která rozhodla. Eliška Jelínková předvedla nádhernou krosovou přihrávku přes celé hřiště na úplně volnou Petru Mikešovou, která vstřelila vítězný gól a zajistila tak Znojmu cenné dva body z náročného utkání.

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Veronika Filáková.